Võrkpall

Selgus koduseks võrkpalli EMiks valmistuva koondise esialgne nimekiri 

Toimetas Oliver Lomp, 1. aprill 2021 11:50
Robert TähtFoto: Martin Ahven
Eesti võrkpallikoondise peatreener Cédric Énard tegi täna teatavaks koduseks Euroopa meistrivõistluste finaalturniiriks valmistuva Eesti meeste rahvuskoondise kandidaadid.

2021. aasta on Eesti rahvusmeeskonna jaoks ajalooline, sest esmakordselt toimub Eestis Euroopa meistrivõistluste alagrupiturniir, mis peetakse 1.–9. septembrini Tallinnas Saku Suurhallis. Lisaks toimuvad alagrupimängud Poolas (Krakow), Tšehhis (Ostrava) ning Soomes (Tampere). Et valiksarjaga jätkatakse mais, pole kõik osalejad veel selged, kõik osalejad saavad selgeks hiljemalt 16. maiks, pärast seda toimub ka alagruppide loosimine.

Samal teemal

Lisaks teeb mai alguses kogunev meeskond suve esimeses pooles kaasa Euroopa Kuldliigas.

„Me alustame hooaega Kuldliiga alagrupimängudega, seejärel tulevad loodetavasti Final Four ja Challenger Cup. Suve esimese poole ettevalmistust alustame 3. mail Tartus pika nimekirjaga, kuhu kuulub 20–22 mängijat. Kolm nädalat töötame 22 mängijaga, pärast seda jätan koosseisu 16 mängijat, kes on valmis alustama Kuldliiga esimest turniiri Tartus 28. mail,“ selgitas peatreener.

„Ma ei taha öelda, et Kuldliiga on vaid ettevalmistus EM-finaalturniiriks. Ma tahan Kuldliigale panna suurt rõhku, loomulikult on EM selle suve peamine sündmus, aga tahan olla koondisega võitlusvõimeline juba Kuldliigas, sest minu arvates ei ole hea hakata liiga varakult sellele turniirile mõtlema. Keskendume kõigepealt esimesele turniirile ja töötame, et saada tugevamaks. Et olla ambitsioonikas igal turniiril ja igas mängus,“ lisas juhendaja.

Suve teisest pooles alustab peatreener ettevalmistust umbes 16 mängijaga.

„Siis on kogu fookus juba EMil. Oleme juba leppinud kokku mitmeid sõpruskohtumisi. EMil pole me mõistagi favoriidid, aga mängime kodus ja väga loodan, et saame mängida oma fännide ees. Tahan näha meeskonda, kes võitleb iga palli eest. Kui me sellise suhtumisega mängima läheme, tulevad ka tulemused,“ ütles Énard

Eesti rahvusmeeskonna kandidaadid:

Sidemängijad: Kert Toobal (Bigbank Tartu), Robert Viiber (Libertas Cantù, Itaalia), Markkus Keel (Nice Volley-Ball, Prantsusmaal), Renet Vanker (Selver Tallinn).

Temporündajad: Henri Treial (ST NAZAIRE VOLLEY-BALL, Prantsusmaa), Ardo Kreek (Arago de Sète, Prantsusmaa), Timo Tammemaa (ASSECO RESOVIA RZESZÓW, Poola), Alex Saaremaa (Bigbank Tartu), Andri Aganits (P.A.O.K. Thessaloniki, Kreeka), Mart Naaber (CV Teruel, Hispaania).

Lberod: Silver Maar (Pärnu VK), Johan Vahter (Saaremaa VK).

Diagonaalründajad:  Oliver Venno (Police Qatar, Katar), Renee Teppan (Selver Tallinn), Hindrek Pulk (Saaremaa VK), Valentin Kordas (TalTech).

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee