Marcus Keene tõdeb, et võlgneb Kalevi organisatsioonile väga palju, sest on olenemata keerulisest hooajast teinud mängijana sammu edasi.Foto: Hendrik Osula/BC Kalev/Cramo
Eigo Kaljurand 2. aprill 2021 08:37
2016.-2017. hooajal viskas Marcus Keene USA üliõpilasliigas 20 aasta jooksul esimese korvpallurina keskmiselt 30 silma, kuid NBAs pallimise asemel teenis ta elatist erinevates Aasia liigades. Tänavu jõudis jänki Kalev/Cramosse, kus tema täht lõi VTB Ühisliigas särama. 175 cm pikkune 25aastane mängumees rääkis Õhtulehele Tallinnas tärganud koduigatsusest ja sellest tekkinud frustratsioonist, sõprusest NBA mängijaga, USA turniiri finaalis kaotatud miljonist dollarist, Roberts Štelmahersi suurest mõjust, Kalev/Cramo hooajast ja oma edasistest plaanidest.

"Tänavu on vaieldamatult nii vaimselt kui füüsiliselt minu senise karjääri kõige keerulisem aasta," vihjab Marcus Keene koroonaajastule. Ehkki 25aastane tagamängija on VTB Ühisliigas visanud keskmiselt 19,47 punkti, millega on resultatiivsuselt teine mees Euroopa korvpalli superstaari Aleksei Švedi järel, siis kohalikus liigas on ta jäänud silma ka pahandustega. Detsembris näitas Keene Pärnus publikule keskmist sõrme ja oma osa on saanud ka toolid.

Edasi lugemiseks:

VÕIDA RAHA!

Telli Õhtuleht Kirjastuse digipakett ja saad

Vaata võimalusi
  • 8 digiväljaande lugemisõiguse
  • Üle 1300 tellijale mõeldud artikli kuus
  • Jagada tellimust 4 sõbraga
  • Võimaluse võita 100 € lisatulu kuus
Näita vähem
1 € / kuu11.99 € / kuu
-92%
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
3.99