Toimetas Mihkel Talivee 2. aprill 2021 16:23
Jalgrattur Mihkel Räim saavutas täna Türgis toimunud velotuuri Tour of Mevlana (2.2) teisel etapil (136,1km) kolmanda koha. Pärast sotsiaalmeedias sõitu kommenteerinud eestlane tõdes, et talle näis väga kummalisena, et peagrupist ette rebinud jooksikud suutsid kiiret tempot hoida ning ühel hetkel järsku vahet kasvatada.

Mazowsze Serce Polski tiimis sõitev 27aastane Räim kirjutas oma Facebooki leheküljel järgmiselt:

Mingi hetk sai väike grupp eest minema ja liidermeeskond alustas tööd, kuigi minu meelest poleks vaja olnud end nii "pilpaks" panna. Kuskil 90km läks asi huvitamaks ja keerasime väiksemale teele. Tee kvaliteet andis küll soovida, aga see-eest olid mõned head järsud nukid. Seal läks uuesti võidusõiduks ja päris põnev oli.

25km enne lõppu oli viimane tõus ja juba hommikul ütlesin meeskonnakaaslastele, et kui tunnen hästi, siis võiks minna seda korraliku tempoga. Nii me tegimegi, sest jooksikud olid ikka veel ees ja vahe oli 2 minutit. Tõime selle 1.15 peale ja 10km enne lõppu oli vahe 30 sekundit, siis äkki suurenes. See mulle pähe ei mahu, kuidas need mehed, kes väga tundmatud, sellist tempot tegid ja pundist põhimõtteliselt tugevamad olid. See läheb müstika kategooriasse...

Lõpuks kasutasime ära endal viis meest, sest muidu tõesti ei oleks neid kätte saanud. Kuna ees olid ka türklased, siis me arvame, et nad said abi, kas autodelt võit motikalt. Igatahes tegid poisid super tööd ja saime napilt jooksikud kätte. Osad mehed alustasid finishit ilmselgelt liiga vara ja see oli vesi minu veskile, ootasin õiget aega, aga äkki liiga kaua?

Ei oskagi öelda, korra pidin finisheerides jala sirgu laskma, sest ees tehti ohtlik lüke, aga seejärel sain edasi spurtida. Kolmas koht on hea, aga samas on vaja võita . Väärisime poodiumi kõrgeimat astet, sest meeskonnakaaslased nägid palju vaeva, et saaksin finishit teha. Võitis Minski mees, aga ütleme nii, et nemad seda ei väärinud, sest ei teinud kordagi tööd ega pakkunud abi. Parasiidid!"

Homme 113km etapp, aga see on juba päris raske. Pea 2000 tõusumeetrit ja jääb ehk liiga raskeks minu jaoks. Õnneks on meil selleks etapiks ka mehed olemas, aga sellegipoolest annan oma parima ja ehk suudan üllatada."

Teise etapi võitis Valgevenest pärit rattur Siarhei Shauchenka (Minsk Cycling Club) ja 2. kohale sõitis ennast kreeklane Georgios Bouglas (Salcano Sakarya BB Team). 

Velotuur lõppeb pühapäeval.