Jalgpall

Tallinna Kalev alistas Flora ja krooniti kolmanda Eesti klubina Superkarika võitjaks 

Toimetas Kadi Parts, 3. aprill 2021 08:28
Tallinna Kalevi võidukas naiskond.Foto: Jana Pipar/jalgpall.ee
Eile õhtul peeti Eesti naiste jalgpalli Superkarika matš, kus Tallinna Kalev alistas viimaste aastate valitseja Flora.

Koroonaviiruse tõttu edasi lükatud mängu ainsa värava lõi Kalevi eest 10. minutil Ljubov Maksimova. Viiel korral Superkarika võitnud Flora ei suutnud skoorida ka siis, kui Kalev 81. minutil Maria Orava teise kollase kaardi järel ühe naisega vähemusse jäi.

Kalevi kapten ja punase kaardi teeninud Maria Orav ütles, et esimest korda Eesti jalgpalli ajaloos tõi karika neile Florast parem ettevalmistus. „Meie mängukõver on olnud nendega võrreldes vastassuunas, nad on ka mängijaid kaotanud,“ rääkis Orav pärast matši jalgpall.ee lehel avaldatud videos. „Eks natuke oli (täna) õnne, aga väga palju oli võitlust ja tahet!“ lisas Orav selle kohta, mis oli võidu võtmeks. Enda punase kaardi kohta nentis ta naljaga nii: „Ambaal nagu ma olen! Aga ma ei hakka seda kommenteerima.“

 

Flora naiskonna juhendaja Aleksandra Ševoldajeva nentis, et ta pole tulemusest hämmingus, kuid sellist resultaati otseselt ka ei oodanud. „Reaalsus on see, mis on. Kaotus tuli seepärast, et me ise ei löönud väravaid,“ sõnas Ševoldajeva. Ta lisas, et vastaste võiduvärav sündis seetõttu, et tema hoolealused olid veel šokis viis minutit varem juhtunud olukorrast, kus Kristiina Tullus sai vigastada ja tuli välja vahetada Helina Tarkmeele vastu. Tulluse vigastuse kohta ütles Ševoldajeva, et tegemist on põlvega seotud probleemiga, rohkem ta kommenteerida ei osanud.

 

Samal teemal

02.03.2021
AJALOOLINE SAMM: Flora hakkab esimest korda tasustama naisjalgpallurit