Ujumine

HÄSTI! Veel üks ujuja täitis olümpianormi 

Toimetas Mihkel Talivee, 3. aprill 2021 19:15
Daniel Zaitsev.Foto: Martin Ahven
Ujumise Eesti-Läti kevadmatši esimesel päeval täitis Daniel Zaitsev ära nii olümpia B-normi kui ka MMi B-normi, Joonas Niine nii EMi kui ka MMi B-normi ja Christopher Palvadre juuniroide EMi normatiivi. 

Zaitsev täitis Tokyo olümpia B-normi 100 m vabaltujumises läbides ala ajaga 50,00, mis andis talle ka esikoha. B-normiks sel alal on 50,03. Meeste 100 m vabaltujumise teine oli Cevin Anders Siim 51,08ga ja kolmas Alex Ahtiainen (51,19).

Meeste arvestuses 50 m liblikas kindla esikoha napsanud Zaitsevil õnnestus võimsa ajaga 23,64 ära täita MMi B-norm, A-normist jäi vaid sajandik puudu. Teiseks tuli Cevin Anders Siim ajaga 24,59 ja kolmandaks Alex Ahtiainen ajaga 24,62.

Meeste 50 m rinnuliujumise võitja Joonas Niine täitis nii Euroopa meistrivõistluste normi kui ka maailmameistrivõistluste B-normatiivi läbides ala ajaga 27,95. Ralf Roose tuli sel alal teiseks ajaga 29,11.

Hommikuses eelujumises täitis Christopher Palvadre ära Juunioride Euroopa meistrivõistluste normi läbides 50 m rinnuli ajaga 29,33.

Naiste 200 m vabaltujumise võitis Laurika Lint ajaga 2.06,88. Eestlastest jõudis poodiumile ka Heleri Zirk, kes saavutas teise koha ajaga 2.09,09.

Meeste 200 m rinnuliujumises jõudis eestlastest poodiumile Markus Arm, kes tuli kolmandaks ajaga 2.24,69. Martin Allikvee, kelle lõpuaeg oli küll kiirem olümpia B-normist, kahjuks diskvalifitseriti.

Naiste 100 m rinnulis oli kiireim Maria Romanjuk ajaga 1.10,14. Eestlastest jõudis poodiumile ka Simona Rasmann, kes tuli kolmandaks ajaga 1.14,39.

Armin Evert Lelle tuli meeste 100 m selilis teisele kohale ajaga 56,89 ja Alan Smok kolmandale kohale ajaga 58,76.

Aleksa Gold võttis kindla võidu 200 m selilis ajaga 2.13,93. Ühtlasi ületas ta sel alal juba teistkordselt ka olümpia B-normatiivi. Teisena lõpetanud Veronika Olemi aeg oli 2.16,33 ja kolmanda lõpetanud Katriin Hansalu aeg 2.25,84.

Meeste 200 m liblikujumise kiireim oli Dmitri Astrelin ajaga 2.07,54. Teise koha saavutas Robin Lill ajaga 2.23,48.

Naiste 100 m liblikujumise võitis Alina Vedehhova ajaga 1.01,46. Eestlastest jõudis poodiumile ka Aurelia Roos, kes saavutas kolmanda koha ajaga 1.05,38.

Meeste 400 m vabaltujumise võitis Kaspar Helde ajaga 4.05,94, teiseks tuli Georg Filippov ajaga 4.07,82 ja kolmandaks Artjom Alihodzin ajaga 4.19,25.

Naiste 50 m vabaltujumise võitis Aleksa Gold ajaga 26,07. Eestlastest jõudis poodiumile ka Elisabet Mätlik, kes saavutas kolmanda koha ajaga 26,42.

Meeste 200 m kompleksujumise võitis Rostislav Sumedov ajaga 2.05,73.

Naiste 400 m vabaltujumise võitis Karolin Victoria Kotsar ajaga 5.11,31. Teise koha saavutas Violanta Gurjanova ajaga 5.19,79 ja kolmanda koha Laura Tammik ajaga 5.31,58.

Naiste 50 m selilis tuli Laura-Liis Valdmaa teisele kohale ajaga 30,37 ja Veronika Olem kolmandale kohale ajaga 31,15.

Naiste 800 m vabaltujumise võitis Mari-Liis Maas ajaga 9.46,10, teiseks tuli Elis Treial ajaga 9.52,09 ja kolmandaks Grete Tsäro ajaga 10.07,47.

Eestlastest on Tokyo OMi B-normi täitnud veel ka Kregor Zirk (400 ja 200 m vabaltujumises), Eneli Jefimova (100 ja 200 m rinnuliujumises) ja Aleksa Gold (200 m seliliujumises).

Samal teemal

21.02.2021
HEA TÖÖ! Zirk ujus veel ühe Eesti rekordi ja täitis taas olümpia B-normi
26.01.2021
Jefimova ja Gold püstitasid rahvusrekordid ja täitsid olümpiamängude B-normi