Andrus Ansip.Foto: Teet Malsroos
Toimetas Mihkel Talivee 3. aprill 2021 23:18
Endine Eesti peaminister Andrus Ansip käis Vikerraadios külas ning saate üheks jututeemaks oli ka murdmaasuusatamine ja doping.

Saatejuht Toomas Sildam küsis Ansipilt, kas tal oleks retsepti, kuidas Eestis suusatamine dopinguvarjudest puhtaks pesta. 

"Mis retsepti siin ikka olla saab. Eluga tuleb edasi minna. Skandaale on olnud paljudes riikides, näiteks Soomes. On jälle tõustud ja edasi mindud.

Tänavu oli meil lumerohke aasta. Rõõm oli näha, kui palju oli jälle suusatajaid ja mul oli hea meel, et Tartu maraton toimus.

Suur rõõm on suusatada ja näha, kui palju on noori suuskadele tulnud. Ehk tuleb nendest ka kord veel olümpiavõitjaid ja maailmameistreid ja küllap osatakse ka vigadest õppida ja enam mingisuguseid ebaausaid eeliseid endale ei taotleta," vastas Ansip.

Saate lõpetuseks räägiti korraks ka endisest suusatreenerist Mati Alaverist, kelle tunnistas Harju maakohus 2019. aasta novembris kokkuleppemenetluses süüdi dopingu tarvitamisele kallutamises.

"Minu jaoks on kõik selge. See, mida ta tegi, oli vale. Ju ta leidis endale mingid vabandused, et kõik teevad nii või... Mina ei tea, kuidas inimesed mõtlevad, aga ta tegi halba endale, Eesti mainele. Tal endal ei ole oma vigadest enam võimalik õppida, aga olgu need vead õppetunniks kõigile teistele, kes on heietanud mõtteid, et ehk üritaks ka midagi ebaausat kasutada," sõnas Ansip.