Ujumine

Aleksa Gold ujus Eesti rekordi ja Daniel Zaitsev ületas kaks olümpia B-normi 

Toimetas Kadi Parts, 4. aprill 2021 22:47
Daniel Zaitsev.Foto: Martin Ahven
Võistluse Estonian-Latvian Spring Meet 2021 teisel päeval täitis Daniel Zaitsev ära olümpia B-normid veel kahel alal, Aleksa Gold püstitas Eesti rekordi ja täitis ära MMi B-normi, Alina Vedehhova täitis ära nii EMi kui ka MMi B-normi ja Erik Lihhats täitis ära JEMi normi.

Aleksa Gold püstitas Eesti rekordi 200 m kompleksis ajaga 2.18,65. Aleksa järel teise koha saanud Maria Romanjuk ujus samuti varem kehtinud Eesti rekordist kiiremini ja lõpetas ajaga 2.19,14. Varasem Eesti rekord 200 m kompleksis ajaga 2.19,46 oli ujutud 2009. aastal ning rekordi omanikuks oli Anna-Liisa Põld.

Hommikuses eelujumises täitis Daniel Zaitsev ära Tokyo olümpia B-normi 100 m liblikas ujudes ajaga 53,25. Õhtuses B-finaalis õnnestus tal ära täita olümpia B-norm ka 50 m vabaltujumises läbides distantsi ajaga 22,59.

Meeste 50 m vabaltujumise A-finaali kiireimad olid Alex Ahtiainen ajaga 23,33, Cevin Anders Siim ajaga 23,52 ja Nikita Tsernosev ajaga 23,57.

Naiste 100 m vabaltujumise võitis Aleksa Gold ajaga 56,03 täites ära MMi B-normi. Tokyo olümpia B-normist jäi tal vaid 2 sajandikku puudu.

Naiste 50 m liblikujumise võitis Alina Vedehhova ajaga 26,99. Ühtlasi täitis ta ära nii EMi kui ka MMi B-normi. Eestlastest jõudis sel alal poodiumile ka Aurelia Roos, kes saavutas kolmanda koha ajaga 28,25.

Meeste 200 m vabaltujumise võitis Kaspar Helde ajaga 1.53,13. Teisele kohale tuli Erik Lihhats täitis 1.53,74. Hommikuses eelujumises täitis Erik ära juunioride Euroopa meistrivõistluste normi ujudes ajaga 1.52,91.

Meeste 200 m rinnuliujumise võitis Martin Allikvee ajaga 1.02,16, teiseks tuli Joonas Niine ajaga 1.03,13.

Naiste 100 m seliliujumise võitis Veronika Olem ajaga 1.04,91. Eestlastest jõudis poodiumile ka Laura-Liis Valdmaa, kes saavutas kolmanda koha ajaga 1.05,88.

Meeste 200 m selilis võttis kindla võidu Armin Evert Lelle ajaga 2.07,03. Talle järgnesid Alan Smok ajaga 2.09,47 ja Jannes Niine ajaga 1.10,84.

Naiste 200 m liblikujumise võitis Polina Timofejeva ajaga 2.32,90. Eestlastest jõudis poodiumile ka Katriin Hansalu, kes tuli kolmandaks ajaga 2.45,57.

Meeste 100 m liblikujumise võitis Dmitri Astrelin ajaga 56,43. Talle järgnesid Kaspar Helde ajaga 56,45 ja Nikita Ivanov ajaga 56,65.

Naiste 400 m vabaltujumise võitis Laurika Lint ajaga 4.30,45. Talle järgnesid Karolin Victoria Kotsar ajaga 4.41,96 ja Elis Treial ajaga 4.46,73.

Naiste 50 m rinnulis saavutas Jekaterina Vorontsova teise koha ajaga 32,96 ja Simona Rasmann kolmanda koha ajaga 34,09.

Meeste 400 m kompleksujumise võitis Rostislav Sumedov ajaga 4.31,83. Teise koha saavutas Markus Arm ajaga 4.47,30.

Meeste 50 m selilis tuli Jannes Niine teisele kohale ajaga 27,12 ja Rando Vainikk kolmandale kohale ajaga 27,25.

Meeste 1500 m vabaltujumise võitis Georg Filippov ajaga 16.24,34.

Samal teemal

03.04.2021
HÄSTI! Veel üks ujuja täitis olümpianormi
21.02.2021
SUUR GALERII | Eesti meistrivõistlustel tegi parima tulemuse sprinter Karl Erik Nazarov

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee