Sõudmine

Jaanson, Poolak ja kahepaat hakkavad Itaalias olümpiapiletit püüdma 

Toimetas Deivil Tserp, 5. aprill 2021 10:08
Greta Jaanson.Foto: Teet Malsroos
Esmaspäeval alustavad 67 atleeti 22 Euroopa riigist jahti Tokyo olümpiamängude piletitele: Põhja-Itaalias Vareses toimuv kolmepäevane Vana Maailma valikregatt toob teiste seas veele nelja atleediga kolm Eesti paatkonda, on kirjas Eesti sõudeliidu veebileheküljel.

Vastavalt rahvusvahelise sõudeliidu kehtestatud reeglitele pääsesid Itaalias võistlema riigid, kes on seni kvalifitseerunud Tokyosse maksimaalselt ühe paatkonnaga. Seejuures on Euroopa võistluse näol tegemist ajaloo esimese omataolisega.

Viimati Roomast lõunas asuvas Sabaudias täiskasvanute koondisega seitse nädalat laagris harjutanud Poolak võitis Andrei Jämsä (Pärnu SK) ees katsevõistluse, mistõttu peatreener Veikko Sinisalo andis noorele pärnakale võimaluse püüda üht kolmest regati tarbeks jäetud olümpiapääsmest.

Ühepaate on stardis 16, teiste seas viimati 2019. aastal toimunud MMil 11. koha saanud kreeklane Stefanos Ntouskos, C-finaali võitnud, üldarvestuses 13. kohaga lõpetanud bulgaarlane Kristian Vasilev ning samas sõidus kaasa teinud Iisraeli esindaja Dani Fridman. Poolaku tugevaks rivaaliks on mullu alla 23aastaste EMil ühepaadil viiendaks platseerunud austerlane Lukas Reimgi.

Valiksõel näeb kõigepealt ette kolme eelsõitu, millest igast kaks paremat pääsevad 12 poolfinalisti sekka. Kõik ülejäänud saavad uue võimaluse vahesõitudes, mida on kavas kaks ning kust igast kolm kiiremat teenivad koha poolfinaalis.

„Võistluspaika saabusime laupäeva õhtul. Vee peale siis ei saanudki, kuna ennustati keerulisi ilmaolusid. Vesi on siin sarnane Sabaudiaga – mõnusalt kerge,“ rääkis Poolak, kes enda sõnul on ülipikast laagrist puhanud ning tunneb end hästi. „Vaim ja keha on valmis, mistõttu plaanin minna kohe eelsõidus täispangale,“ lubas noormees.

Mullu alla 23aastaste EMil viiendana lõpetanud Jaansonil on kümme konkurenti, kellest nimekaimad on tunamullu MMil 12. koha saanud ukrainlanna Diana Dymnchenko ning toona C-finaalis sõudnud rootslanna Lovisa Claesson. „Mul on väga hea meel, et vaatamata koroonale saab hooaja avapaugu teha. Konkurentide tegemistesse pole ise üldse süvenenud, kuid tean neid ikka,“ rääkis Jaanson.

Täispikka uudist loe siit.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee