Dener Jaanimaa.Foto: Martin Ahven
Käsipall
5. aprill 2021, 10:43

HEA TÖÖ: Patrail eurosarjas kaheksa, Jaanimaa Venemaal nelja parema seas

Eelmine nädal tõi välisklubides mängivatele Eesti käsipalluritele rohkelt võite ja ka edasipääse erinevates karikasarjades. Mait Patrail ja Rhein-Neckar Löwen edenesid eurosarjas veerandfinaali, samas kui Dener Jaanimaa ja Moskva CSKA kindlustasid koha Venemaa karikavõistluste finaalnelikus, kirjutab portaal Handball.ee.

Tugevuselt teises eurosarjas ehk EHF Euroopa liigas selgusid veerandfinalistid. Kahest veel konkurentsi jäänud eestlasest edenes kaheksa parema hulka Mait Patrail. Tema koduklubi Rhein-Neckar Löwen kohtub veerandfinaalis Venemaa meistri HC Tšehhovskije medvediga. Avamäng peetakse järgmisel nädalal võõrsil.

Patrailil olid üldse töörohked seitse päeva ja sinna mahtusid kõik tulemusevariandid. Teisipäeval tegi Löwen eurosarjas kodusaalis eestlase kahe tabamuse abil Horvaatia klubi Našice RK Nexega 27:27 (14:12) viigi ning edenes koondtulemusega 54:52 veerandfinaali.

Neljapäeval alistasid "lõvid" Saksamaa Bundesligas võõrsil kõige napimalt – 26:25 (15:14) – MT Melsungeni, kuid pühapäeval jäädi samuti võõrsil 32:34 (15:18) alla HSG Wetzlarile. Patraili nimele resultatiivsuspunkte neis mängudes ei kogunenud. Liigatabelis on Löwen 34 punktiga neljandal kohal.

Dener Jaanimaa pühendus eelmisel nädalal täielikult karikamängudele. EHF Euroopa liigas pudenes Moskva CSKA konkurentsist, jäädes kaheksandikfinaali kordusmängus alla GOG Håndboldile Taanist, seekord 30:35 (17:19). Eesti koondise paremsisemine viskas moskvalaste kasuks viis väravat.

Laupäeval läks CSKA-l oluliselt lihtsamalt, kui Venemaa karikavõistluste veerandfinaalis oldi 30:15 (15:7) üle Stavropoli Viktorist. Jaanimaa piirdus kerge pöidlavigastuse tõttu 14-minutilise mänguajaga, viskas ühe värava ja andis ühe resultatiivse söödu. Finaalnelikusse pääsesid ka Tšehhovskije medvedi, Peterburi HC Neva ja Krasnodari SKIF.