Doping

Antidopingu juht Nabi pressikonverentsist: selge see, et enne B-proovi avamisele minekut tuleb end kuidagi kindlustada 

Kaspar Koort, 6. aprill 2021 14:17
Heiki Nabi (vasakul).Foto: Reuters/Scanpix
Kreeka-rooma maadleja Heiki Nabi, kelle jaanuari alguses antud dopingu A-proovis tuvastati halb analüütiline leid, annab täna kell 16.30 koos oma kaitsja vandeadvokaat Paul Keresega virtuaalse pressikonverentsi. Millest seal räägitakse, pole praegu veel teada ei meediaväljaannetel ega ka Eesti antidopingu ja spordieetika sihtasutuse juhatuse liikmel Henn Vallimäel, kes sai pressikonverentsist teada Õhtulehe reporteri käest.

"Väga tore, et informeerisite, meie ei tea sellest midagi. Meil sellist infovahetust pole, et oleme sinna oodatud või kaasatud," kõlas Vallimäe esimene kommentaar täna kella kolmveerand kahe paiku.

Samal teemal

Küll sai Vallimäe kinnitada seda, et antidoping on andnud Harju maakohtule oma seisukoha hagi suhtes, mille Nabi Harju maakohtusse nende vastu esitas, et taotleda esialgse võistluskeelu tühistamist. Sealjuures tegid Nabi ja tema kaitsemeeskond antidopingule hulga etteheiteid. Seni pole Harju maakohus hagi menetlusse võtnud.

"Ootame oma seisukohale [Harju maakohtu] vastust, hetkeseisuga pole seda tulnud," märkis Vallimäe. "Meie seisukoht on see, et antud vaidlus ei kuulu Harju maakohtu pädevusse. Kuid jumala eest - nii nagu kohus ütleb, eks nii reageerime."

"Selge see, et enne B-proovi avamisele minekut tuleb end kuidagi n-ö kindlustada, et mida kõike pole neile võimaldatud või mida kõike on halvasti ja valesti tehtud. Eks see on kaitsetaktika küsimus," jätkas Vallimäe.

"Meie jaoks on pigem oluline see, et saaks selle B-proovi tulemuse teada ja siis saaksime materjali kokku pakkida ja anda selle distsiplinaarkomisjoni - las siis seal arutatakse, kus ja mida on valesti tehtud või tegemata jäetud. Muidu siin jaurame lõputult, kuid samas on sportlane siin mõnes mõttes ajakriitilises olukorras."

Nabi ja Kerese virtuaalne pressikonverents algab täna kell 16.30 ja seda on võimalik jälgida ka Õhtulehe spordiportaali vahendusel.

Täiendatud kell 15.15! Harju maakohus kinnitas täna pärastlõunal Õhtulehele, et otsustas keelduda kreeka-rooma maadleja Heiki Nabi hagiavalduse menetlemisest. Samas tuleb lisada, et lahend on tehtud täna ja pole jõustunud. Kohtumääruse peale võib esitada määruskaebuse Tallinna ringkonnakohtule 15 päeva jooksul alates määruse kättetoimetamisest.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee