TÕEHETK: Viimati kohtusid Eesti-Läti liiga finaalis kaks lõunanaabrite klubi, tänavu soovivad esikohamängule jõuda nii Pärnu Sadama (mustas) kui ka Kalev/Cramo korvpallurid. Pildil viimase keskmängija Devin Thomas pealt vajutamas.Foto: Stanislav Moškov
Eigo Kaljurand 7. aprill 2021 08:15
Neljapäevast pühapäevani peetakse Riia „mullis“ Eesti-Läti korvpalliliiga finaalturniir, kus mängivad mõlema riigi kolm paremat satsi. Kui Kalev/Cramo on koha poolfinaalis kindlustanud, siis Pärnu Sadamat ja Rapla Avis Utilitast ootavad ees veerandfinaalid lätlastega. Riiga sõitvate klubide juhendajate sõnul tunti naabritega mängimisest puudust, ühine liiga on ennast tõestanud ning ainult kohaliku meistrisarja juurde naasmist ei pooldata. Kui viimati pääses kohamängudel nelja sekka vaid üks Eesti klubi ning finaal oli lätlaste siseasi, siis sellel hooajal soovitakse teha vigade parandus.

„Lõunanaabritega mängisime viimati möödunud aasta 8. märtsil, kui võitsime Läti Ülikooli, seejärel oleme pusinud omavahel eestlastega. Mina on seda meelt, et Eesti-Läti liiga peab elus püsima ja arenema, sest need matšid on meile olulised. Ehkki tänavu oli Eesti klubidel põhihooajal piisavalt mänge, siis kuus korda ainult omavahel kohtuda on natuke palju,“ rääkis Rapla Avis Utilitase peatreener Toomas Annuk.

Edasi lugemiseks:

VÕIDA RAHA!

Telli Õhtuleht Kirjastuse digipakett ja saad

Vaata võimalusi
  • 8 digiväljaande lugemisõiguse
  • Üle 1300 tellijale mõeldud artikli kuus
  • Jagada tellimust 4 sõbraga
  • Võimaluse võita 100 € lisatulu kuus
Näita vähem
1 € / kuu11.99 € / kuu
-92%
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
3.99