TalTech naiskond.Foto: Robin Roots
7. aprill 2021, 20:55

TalTech jõudis Eesti meistritiitlist võidu kaugusele

Naiste Eesti võrkpalli meistrivõistluste teises finaalmängus kordus avamängus nähtud stsenaarium, kui Famila/Võru Võrkpalliklubi napsas favoriit TalTech/Tradehouse tiimilt geimi. TalTech võitis täna Võru esindust 3:1 tulemusega ja jõudis tiitlist ühe võidu kaugusele.

Matš algas põhiturniiri võitnud ja tänavu juba kaks tiitli võitnud TalTechi naiskonnale kurjakuulutavalt, kui kodusaalis mänginud Võru tuli avageimis välja 16:19 kaotusseisust, võttes 22:22 viigiseisult 25:23 geimivõidu. Avageimis oli TalTechi vastuvõtuprotsent 79, rünnakuid realiseeriti rahuldavalt 32-protsendiliselt. Võrulannade samad näitajad olid 76% ja 24%. vahendas volley.ee.

Teist geimi bravuurikalt alustanud TalTech asus kiirelt 8:3 ja 12:5 juhtima, ent Võru naiskond ei lasknud ennast heidutada ja jõudis vaid punkti kaugusele – 15:16. Külalised teist korda enam ennast üllatada ei lubanud, viigistades 25:20 geimvõiduga mänguseisu. Teises geimis parandasid mõlemad naiskonnad enda rünnakuefektiivsust – Võru esinduse näitaja tõusis 44-ni ja TalTechil koguni 55-ni.

Kolmandas geimis elas TalTech üle äreva hetke, kui Võru naiskond spurtis 16:16 viigiseisult 20:16 juhtima. Otsustavatele punktidele mindi siiski 21:21 viigiseisus. Punkt-punktis kulgenud lõpuheitluses tõmbas pikema kõrre külalisvõistkond, asudes 25:22 geimivõiduga mängu juhtima.

Neljanda geimi otsustavad sündmused toimusid võrulannade 12:9 eduseisus, misjärel noppisid külalised kuus vastuseta punkti (15:12). Rohkemaks võõrustajatel enam jõudu ei jätkunud ja geimi lõpus särasid tablool külaliste 25:16 edunumbrid, mis tähendasid 3:1 (-23, 20, 22, 16) mänguvõitu. Seega püsib TalTechi naiskond omavahelistes mängudes tänavu kaotuseta, sest võiduni jõuti ka viies eelnevas vastasseisus. Tänase mängu kordus on nähtav SIIN.

Tallinna naiskonna resultatiivseimad olid 13-ga plussi jäänud Kadi Kullerkann, kes tõi 21 punkti, ja Nette Peit, kelle saldosse kogunes 16 punkti. Silvia Pertens lisas võitu 10 punkti. Koduvõistkonna poolel jõudis Eliise Hollas 20 ja Mari-Liis Graumann 15 punktini.

TalTech oli parem blokis, kus koguti koduvõistkonna kolme punkti vastu kaheksa punkti. Samuti oldi edukamad rünnakul ja pallingu vastuvõtul. Rünnakul olid võitjate edunumbrid 41%-30% ja pallingu vastuvõtul 74%-69%.

Ka laupäeval peetud esimeses finaalmängus suutsid võrulannad favoriit TalTechi vastu geimivõiduni jõuda, kui Tallinna naiskond saavutas 3:1 (27:25, 21:25, 25:11, 25:16) võidu. Seeria suundub nüüd tagasi pealinna, kus laupäeval kell 14 toimub kolmas mäng. TalTechi võidu korral on Eesti meister selgunud, Võru võit pikendaks seeria neljamänguliseks.