Robert RoobaFoto: Martin Ahven
Jäähoki
8. aprill 2021, 21:30

Pöörases hoos Rooba viskas kaks väravat ja aitas JYPi võiduni

Soome jäähoki meistrivõistlustel võitis Robert Rooba koduklubi Jyväskylä JYP võõrsil 5 : 2 Mikkeli satsi Jukurit, eestlase arvele jäi kaks väravat.

Tabeli kahe viimase satsi kohtumises läks kodujääl mänginud Jukurit 1 : 0 ette, kuid Rooba esimese kolmandiku viimasel minutil ning teise kolmandiku kuuendal minutil skooritud väravatest pääses JYP ette 2 : 1. Viis minutit hiljem viskas legendaarne Jarkko Immonen tiimi ette juba 3 : 1 ning vastaseid enam mängu sisse ei lastud.

5 : 2 võit oli JYPile hooajal 13. Jyväskylä meeskond hoiab 55 punktiga 15 klubi seas 14. kohta. Kuid märgatavalt vägevam on Rooba personaalne hooaeg. Eestlane on visanud 29 väravat, millega on põhjanaabrite kõrgliiga paremuselt teine väravakütt. Temast enamat on suutnud vaid Sebastian Wännsträm, kelle koduklubiks on Pori Ässät.