Sõudmine

HÄSTI! Eesti neljapaat tegi EMile suurepärase alguse 

Toimetas Mihkel Talivee, 9. aprill 2021 16:33
Eesti neljapaat.Foto: Fred Killing / sõudeliit
Eesti paarisaeruline neljapaat koosseisus Jüri-Mikk Udam, Allar Raja, Tõnu Endrekson ja Kaspar Taimsoo võitis Itaalias Vareses toimuval sõudmise EMil 2000 m distantsil kindlalt oma eelsõidu ning pääses homsesse poolfinaali. 

Eesti võiduajaks märgiti 6.06,36. Venemaad (6.08,31) edestati pea kahe sekundiga, kolmas oli Leedu (6.10,23).

Poolfinaalid toimuvad homme, A- ja B-finaal pühapäeval. 

Esimese eelsõidu parim oli Itaalia (6.04,55) kolmandas oli kiireim võistluse suursoosik Holland (6.04,19).

Otse pääsesid poolfinaali ka Suurbritannia, Poola, Norra ja Prantsusmaa.

Eesti nelikut juhendajale Veikko Sinisalole ei tulnud hooaja ilus avang üllatusena. „Esialgu ei maksa põhjapanevaid järeldusi siiski teha, kuna see oli alles esimene sõit. Keskendusime tehniliselt puhtale tööle,“ märkis peatreener Eesti sõudeliidu kodulehel.

Meeskonna staažikaima liikme kahekordse olümpiamedalisti Endreksoni sõnul mõjus avasõit šokiteraapiana.

„Startisime ju esimest korda peale pikka võistluspausi. Stardist saime üle ootuste hästi välja, ja mis peamine, paat jooksis ilusti,“ rääkis suvel 42 aastaseks saav pärnakas, kelle arvates ei maksa erinevate sõitude aegu üle tähtsustada, ent ometigi andvat see üldise taseme kohta teatud vihje. „Ilmaolud muutusid täna väga kiiresti, kuid vaatamata vastutuulele suutsime tempot hoida 37 tõmmet minutis,“ tõdes spordimees ja selgitas, et tehniline areng on kõva töö tulemus. „Oleme treeningutel puhtale ja ladusale sõidule väga palju tähelepanu pööranud: keskendunud aeru veest kättesaamisele, et paat võimalikult vabalt jookseks,“ sõnas Endrekson.

Meeste kergkaalus võistelnud paarisaeruline kahepaat koosseisus Ander Koppel ja Elar Loot jäid oma eelsõidus ajaga 7.16,58 viimasteks, ent jätkavad võistlemist vahesõidus. Seal pakuvad neile konkurentsi Hollandi, Taani, Venemaa ja Kreeka võistkonnad.

Ühepaadil startima pidanud Andrei Jämsä loobus võistlemisest. „Senised treeningud näitasid, et ma pole valmis sellise tasemega võistlusel konkurentsis püsima, seetõttu pidasin paremaks kõrvale jääda,“ selgitas Rios neljapaadil pronksi teeninud sportlane.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee