Ott Tänak.Foto: Mari Luud
WRC
11. aprill 2021, 19:58

Neuville edestas Sanremo rallil Tänakut ka viimasel kiiruskatsel (18)

Ott Tänak ja Martin Järveoja saldoks Itaalias toimuval Sanremo rallil jäi neli katsevõitu. WRC masinate arvestuses edestas kokkuvõttes Eesti tandemit aga Belgia duo Thierry Neuville - Martijn Wydaeghe.

Hyundai piloodid osalesid Sanremo rallil eraldi arvestuses, sest nad ei teinud kaasa esimesel, 2 km pikkusel kiiruskatsel.

Tänak edestas teisel katsel Neuville'i ja Pierre-Louis Loubet'd, ent sai valestardi eest kümnesekundilise ajatrahvi ning langes nende järele kolmandaks. Hiljem lisandus talle ajakontrolli hilinemise eest veel teinegi, 30sekundiline karistus.

Tunamullune maailmameister võitis kolmanda katse, ollest Neuville'ist vaid 0,4 sekundi võrra nobedam. Seejärel oli belglase kord võita; ta lõi Tänaku aja 2,0 sekundiga üle. Loubet kaotas kiireimale 15 sekundiga ning langes kolmandaks. Hiljem selgus, et Neuville'ile määrati kümnesekundiline karistus, sest ta jäi ajakontrolli minuti võrra hiljaks.

Viienda ja kuuenda katse võitis taas Tänak, seitsmendal ja kaheksandal jäi peale tiimikaaslane Neuville.

Kokkuvõttes edestas belglane Tänakut 33,9 sekundiga, kolmas oli Loubet (+1.15,0).

Sanremo ralli oli Hyundai pilootidele ettevalmistuseks Horvaatia MM-etapiks, mis toimub 22. - 25. aprillini.

Lõpptulemused WRC-masinate arvestuses:

R5 klassis tuli lõpuks võitjaks Hyundaiga kihutanud Andrea Crugnola. Tänaku tiimikaaslasele Craig Breenile määrati viimasel katsel kontrollpunkti hilinemise eest kümnesekundiline karistus. See läks talle maksma esikoha, sest Crugnola edestas teda pärast trahvi kokkuvõttes 5,2 sekundiga.

Ford Fiestaga sõitnud Robert Virves sai üldarvestuses 55. ning RC4 klassis 16. koha.