Rõõmsad Põlva Serviti mängijad.Foto: Aldo Luud
Käsipall
11. aprill 2021, 15:12

Haavatud Serviti võitis Balti liigas pronksmedali

Ainsa Eesti käsipalliklubina Balti liiga finaalturniirile pääsenud Põlva Serviti alistas pronksikohtumises tulemusega 26 : 24 (12 : 15) Alytuse Varsa-Stronglasase.

Vigastatud Andris Celminši ja Otto Karl Kondita Klaipedasse sõitnud Serviti jäi kiirelt 0 : 2 taha ja oli suurema osa avapoolajast tagaajaja rollis. Vaheajale mindigi leedulaste 15 : 12 eduseisus.

Serviti jõudis Alfred Timmo väravast 17 : 17 viigini, kui kohtumise lõpuni jäi pisut alla 20 minuti. Sama mehe täpne vise aitas Eesti klubi viis minutit hiljem esimest korda juhtima (19 : 18), kuid eest ära rebida Servitil ei õnnestunud.

Samas ei lastud ka leedulasi enam juhtima ja vormistati pingelises lõpuheitluses 26 : 24 võit.

Henri Sillaste ja Sander Sarapuu viskasid võitjate kasuks viis väravat, Timmo ja Anatoli Tšezlov lisasid kumbki neli. Leedulaste parimad olid Tautvydas Petrušauskas ja Žygimantas Micevičius samuti viie tabamusega.

Põhiturniiril sai Serviti teise koha.

Poolfinaal:

Eile poolfinaalis kaotas Serviti 21 : 28 (10 : 16) Klaipeda HC Dragunasele ja võitleb täna pronksi eest.

Serviti sõitis Klaipedasse pisut haavatuna, sest lisaks põlveoperatsioonil käinud Andris Celminšile jäi eemale ka viimase loomulik asendaja paremsisemise kohal ja eelmistel nädalatel heasse hoogu tõusnud Otto Karl Kont, kellele teeb valu õlg, kirjutas käsipalliliit oma kodulehel.

Agressiivselt alanud kohtumise algfaas ei ennustanud midagi head. Läti kohtunikepaar eemaldas kaheksa minuti jooksul kolm korda Serviti mängija, ent ei kordagi leedukaid. Dragunas sai 4 : 1 juhtima, lisaks kaotasid põlvalased kokkupõrke tagajärjel jalga vigastanud väravavahi Eston Varuski.

Serviti pääses mõneks ajaks mängu sisse, kuid Dragunas tegi 8 : 6 eduseisul 5 : 0 spurdi ja võitis lõpuks poolaja 16 : 10.

Teise pooltunni algul tärkas korraks Serviti lootuskiir, ent Dragunas kustutas selle nobedalt. Lõpliku põntsu pani leedulaste 7 : 1 vahespurt, mis tegi 45. minutiks seisuks 23 : 14. Leedu tänavune karikavõitja jõudis Balti liiga finaali 28 : 21 võiduga.

Ülljo Pihus viskas Serviti kasuks neli ning Alfred Timmo ja Mathias Rebane kumbki kolm väravat. Dragunase Deividas Virbauskas tabas üleplatsimehena üheksa korda.

Serviti peatreener Kalmer Musting: "Kõik algas vägagi halvasti ja olime oma rütmi leidmisega raskustes. Võib öelda, et tavapärast mängukindlust ei leidnudki. Platsil polnud täna liidrit ja mõlema vasakukäelise tagamehe puudumine andis loomulikult tunda rotatsioonis.

Dragunas mängis hästi, seda peab muidugi tunnustama. Meie tegime keskmise partii ja siin seltskonnas sellisega midagi ei saavuta. Pühapäevane pronksimäng on meile tähtis ja usun, et mängijadki tahavad seda võita. Mullune hooaeg jäi lõpetamata, medaleid ei saanud kuskilt, nüüd on selleks võimalus."

Teises poolfinaalis alistas Vilniuse VHC Šviesa tulemusega 32 : 21 (16 : 7) Alytuse Varsa-Stronglasasi. Ei Šviesa ega Dragunas pole varem Balti liiga finaalis mänginud, seega saab võistlus igal juhul uue võitja.

Finaal toimub täna kell 16, Serviti ja Varsa-Stronglasasi pronksimäng algab kell 13.