Maurice Kemp (palliga).Foto: Robin Roots
11. aprill 2021, 18:59

Kalev/Cramo alistas finaalis Riia VEFi ning tuli Eesti-Läti korvpalliliiga meistriks (3)

BC Kalev/Cramo alistas Riias sealse VEFi tulemusega 86 : 75 ning tuli Eesti-Läti korvpalliliiga meistriks.

Kodumeeskond võitis avaveerandi 29 : 20, kuid poolajapausile minnes oli seis viigiline 48 : 48. Enne viimast neljandikku pääses Kalev kolme punktiga ette. Pisut vähem kui viis minutit enne lõppu juhtis külalismeeskond 78 : 67 ning ohtlikult lähedale VEFil enam tulla ei õnnestunud.

Maurice Kemp tõi Kalevile üleplatsimehena 22 punkti ja lisas üheksa lauapalli. Ameeriklane tabas väljakul 12 viskest üheksa. Devin Thomas kogus 14, Janari Jõesaar 13 ja Marcus Keene 12 silma. VEFi parim oli 18 punkti visanud Kyle Allman.

Pronksimatšis alistas BK Ogre tasavägise matši järel tulemusega 75 : 73 Rapla Avis Utilitase. Seejuures jäi Eesti klubile viimane rünnak, ent ameeriklane Brandon Childress viskele ei jõudnudki, kaotades koos lõpusireeniga palli.

Tegu oli Eesti-Läti korvpalliliiga kolmanda hooajaga. Tunamullu krooniti meistriks Ventspils, eelmisel aastal jäid koroonaviiruse leviku tõttu võitjad selgitamata.