Korvpall

Jesper Parve pani Andres Sõbra loo kaante vahele: „Eks paljud peavad mind mu käitumise pärast platsi ääres lavakunstikateedri vääriliseks!“ (1)

Ohtuleht.ee, 12. aprill 2021 15:42
Andres SõberFoto: Stanislav Moshkov
Hiiumaa kuulsaim elanik Jesper Parve on kirjutanud Andres Sõbrast raamatu, mida on juba praegu võimalik ette tellida.

Apollo veebipoes oleva lisainfo põhjal võib eeldada, et ettepaneku raamatuks tegi Parvele just Sõber ise.

Samal teemal

„Kui Andres pakkus mulle välja, et teeme raamatu, olin kohe nõus. Miks? Sest Andres on legend. Nii vastuoluline. Nii armastatud ja samal ajal nii vihatud. Mees, kes ei jäta külmaks mitte kedagi. Tema positiivsus, usk ja enesekindlus – see on võimas. Aga eks ole need omadused ka tema needus, sest need, kes põlevad nii ereda leegiga, need ka kannatavad kukkudes rohkem. Selle raamatu tegemine oli ka minu võimalus temast lõpuks aru saada. Miks läks meie vahel aastaid tagasi kõik nii, nagu ta läks? Mis mees on Andres Sõber tegelikult? Ja nii me tema loo kirja panime. Tema rääkis ja mina kirjutasin. Kirjutasin nii, nagu ta rääkis. Midagi muutmata ja ilustamata. Otse ja ausalt,“ kommenteeerib staar-kirjanik Parve.

Sõber lisab, et on teadlik, et paljud peavad teda klouni-laadseks treeneriks, aga legendaarse juhendaja sõnul peabki rahvale show’d pakkkuma.

„Eks paljud peavad mind mu käitumise pärast platsi ääres lavakunstikateedri vääriliseks, aga nii peabki olema – iga treener on ka näitleja. Sa pead nii mängijad kui rahva kaasa haarama, sest ka rahvas saalis on mängija – too kuulus kuues. Ka neid inimesi peab oskama kaasa kiskuda ja inspireerida. Tean, et mõned mehed käivadki ainult mind saalis vaatamas. Nad võtavad oma õlled ja küüslauguleivad kaasa mängupäeval ja istuvad mulle pingi taha. Kossust nad midagi ei tea, aga polegi vaja, nemad tulevad vaatama teatrit, kus peaesinejaks on Andres Sõber. Ega mul sellest midagi pole, peaasi et nad ikka õige meeskonna poolt plaksutavad ja poistele positiivselt mõjuvad,“ hindas Sõber.

Samal teemal

19.02.2021
KORVPALLITREENERITE ÜMARLAUD | Mis on Eesti koondise suurim probleem? Kas Eesti pääseb EMile?
09.02.2021
Andres Sõber soovitab Sander Raiestel hispaanlaste veenmiseks võtta appi Eesti filmiklassika
28.01.2021
40 000 euro suurusele elutööpreemiale kandideerib hulk spordilegende
20.01.2021
Mida teha, et Tartu tippkorvpall tõuseks tuhast? Tõnu Lust: eesmärk ei saa olla Eesti tiitel, selle teed ka traktoristi ameti kõrvalt ära