Toomas Annuki hoolealused alistasid Kalev/TLÜFoto: Aldo Luud
14. aprill 2021, 22:45

Rapla alistas meistriliigas Kalev/TLÜ, selgus veerandfinaalide ajakava

Paf korvpalli meistriliigas alistas Rapla Avis Utilitas kodusaalis 96 : 88 Tallinna Kalev/TLÜ. Sellel tulemusel siiski sisulist tähtsust polnud, sest veerandfinaalpaarid on juba paigas.

Ehkki Rapla on Eesti meistriliiga põhihooaja kolmas ja Kalev seitsmes sats, siis esimest poolaega valitsesid külalised, kes võitsid avapoolajal 49 : 42. Veel kolmanda veerandi järel oli tablool viik 64 : 64, kuid viimase kümne minutiga tegi Rapla sotid selgeks ja võitis mängu 96 : 88.

Rapla resultatiivseim oli viis kaugviset tabanud Joonas Sein, kelle arvele jäi 21 silma. Tema tiimikaaslane Al-Wajid Aminu sai kirja kaksikduubli, kui jänki tõi 19 punkti ja võttis 10 lauda. Kalevit vedasid leegionärid Parker Van Dyke ja Antonio Williams, kes viskasid vastavalt 21 ja 18 punkti.

Paf Korvpalli Meistriliiga põhiturniirile tõmmatakse joon alla 17. aprillil. Kõik kohtumised, mis on koroonaviiruse tõttu lükatud kaugemasse tulevikku, jäävad ära ja paremusjärjestus pannakse paika võiduprotsendi alusel. Seega on veerandfinaalpaarid juba paigas, ühes vastasseisus pole tänasega veel selge, kes saab koduväljakueelise, kirjutab basket.ee.

Värskelt Eesti-Läti liiga meistritiitli koju toonud BC Kalev/Cramo on põhihooaja võiduga kindlustanud koha poolfinaalis. Neile tuleb vastane paarist Rakvere Tarvas - TalTech. Mainitud paaris on TalTechil võimalus veel haarata koduväljakueelis. Selleks tuleb neil eesoleval laupäeval võita Pärnut ja loota, et Tarvas jääb alla Raplale.

Põhihooajal head minekut näidanud ja Eesti-Läti liiga veerandfinaalis tugevale BK Ogrele kaotanud Pärnu Sadam läheb koduse liiga veerandfinaalis vastamisi tänavuse hooaja punase laterna Tallinna Kalev/TLÜ-ga.

Selle paari võitja läheb poolfinaalis vastamisi Rapla ja Tartu Ülikool Maks & Moorits vastasseisust edasipääsejaga. Veerandfinaalid mängitakse kahe võiduni. 26.04 vaatab Eesti Korvpalliliit olukorra üle ja otsustab koostöös klubidega, millise formaadiga liigutakse edasi poolfinaalides. Võimalik on nii kolme võiduni peetavad seeriad kui nelja meeskonna finaalturniir. Juhul kui mõni meeskond peaks jääma isolatsiooni, jätkatakse mängudega pärast isolatsioonikohustuse lõppu.