LaMarcus Aldridge.Foto: USA TODAY Sports / Scanpix
Toimetas Mihkel Talivee 15. aprill 2021 18:16
NBA korvpallistaar LaMarcus Aldridge teatas täna, et lõpetas südameprobleemide tõttu karjääri. 

Märtsi lõpus Brookyln Netsiga liitunud 35aastasel ameeriklasel esinesid 11. aprillil matšis Los Angeles Lakersiga südame rütmihäired. Kuigi nüüd tunneb ta end paremini, otsustas Aldridge, et tervis on tähtsam ja otsustas sportlaskarjääriga lõpparve teha.

Korvpallur andis sellest teada sotsiaalmeedia vahendusel:

"Kirjutan seda kirja raske südamega. Mul olid viimases mängus südame rütmihäired. Hiljem samal õhtul rütmihäired süvenesid ja see pani mind veel rohkem muretsema. 

Ütlesin järgmisel hommikul meeskonnale, mis minuga juhtus, ja nad aitasid mul minna haiglasse ülevaatusele.

Tunnen end nüüd küll paremini, kuid see, mida ma tol õhtul oma südames tundsin, oli üks hirmsamaid kogemusi. 

Seetõttu olen teinud raske otsuse NBA karjäär lõpetada. Viimase 15 aasta jooksul on olnud korvpall esikohal ning nüüd on aeg panna esikohale mu tervis ja pere. 

Olen tänulik kõige eest, mida see mäng mulle andnud on: suurepäraseid mälestusi, nende seas kõik tõusud ja mõõnad, sõprussidemeid, mida lõin, ja mis jäävad minuga alatiseks. Tänan Portlandi [Trail Blazers], et nad valisid draft'is õblukese Texase poisikese ning andsid talle võimaluse. Portlandi linnas veedetud aastad on unustamatud.

Nad jäävad alati mu südamesse. Tahan tänada [San Antonio] Spursi, kes mind oma perekonda vastu võttis ja mulle viis toredat aastat nende juures andis.

Viimaks tahan tänada Brooklynit. Te tahtsite mind minu pärast. Te kutsusite mind, et ma teeksin oma asja mängus, mis muutub nii palju. Seda oli hea kuulda. Mul on kahju, et see ei kestnud kuigi kaua, kuid selles erilises grupis oli kahtlemata väga tore olla.

Te ei tea kunagi, millal miski läbi saab, seega nautige seda iga päev. Võin öelda, et mina seda tegin."

2.11 m pikk Aldridge mängis NBAs 15 hooaega. Seitsmel korral valiti ta tähtede mängule. Play-off'is jõudis ta 2017. aastal koos Spursiga läänekonverentsi finaali, kus jäädi alla hilisemale liiga tšempionile Golden State Warriorsile. Ta käis karjääri jooksul põhihooajal väljakul 1029 mängus ning viskas kokku 19 951 punkti ja noppis 8479 lauapalli.