Doping

KOHTUOTSUS PALJASTAB: Alaver kasutas Veerpalu dopingukullerina (28)

Mart Treial, 19. aprill 2021 08:15
TÖÖ KÄIB: siin pildil on veel kõik hästi, aga nüüd tuleb välja, et Andrus Veerpalu (vasakul), Karel Tammjärv (keskel) ja Mati Alaver on üheskoos ka pahandust teinud.Foto: Stanislav Moškov
Rahvusvahelise spordikohtu (CAS) süüdimõistvast otsusest selgub, et Mati Alaver kasutas Andrus Veerpalu aastal 2016 dopingukullerina. Siiani teadis avalikkus vaid seda, et Veerpalule heidetakse ette, et ta võimaldas 2019. aastal Seefeldi MMil Aleksei Poltoraninil oma hotellitoas veredopingut teha. Kahekordne olümpiavõitja ei võta kumbagi pattu omaks, kuid CASi kohtunik ei jäänud teda uskuma.

See, et Veerpalu oli dopinguskeemist teadlik, pole muidugi uudis. Esmalt väitis seda Karel Tammjärv Seefeldis toimunud pressikonverentsil, hiljem võis lugeda Alaveri kohtutoimikutest, kuidas Veerpalu MMi ajal muretses, kas poeg Andrease keha saab hakkama, kui mõne päeva jooksul nii palju uut verd organismi pumbata. Aga CASi toimikust selgub veel nii mõndagi põnevat.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

15.04.2021
Eesti antidopingu juht: Veerpalu karistus on tegelikult veelgi pikem. Õigusruumi mõistes on täna hea päev, et otsus lõpuks saabus!
15.04.2021
Presidendi otsusega võetakse Andrus Veerpalult teenetemärgid
15.04.2021
Ametlik: rahvusvaheline suusaliit mõistis Andrus Veerpalu süüdi ja määras talle karmi karistuse
13.04.2021
Veerpalude ja Tammjärve kohtuistungid Austrias lükkuvad muudkui edasi

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee