Saaremaa nägi kodus vaeva, aga jõudis Balti liiga finaali. Hindrek Pulk: ei tea, miks enda elu nii keeruliseks tegime

Kadi Parts, Kuressaare, 16. aprill 2021 18:47
Saaremaa võrkpalliklubi mängijad.Foto: Aldo Luud
Saaremaal Kuressaares selgitatakse täna võrkpalli Balti liiga finaliste. Esimeses poolfinaalis alistas Saaremaa VK 3 : 1 Jekabpilsi.

Esimene geim saarlaste ja Läti tänavuse meistri vahel möödus tasavägiselt ning veel seisul 22 : 21 oli kodusaalis mänginud Saaremaa edu minimaalne. Rohkem aga Läti külalistele punkte ei antud ja avavaatus võideti 25 : 21.

Teise geimi alguses sai omakorda väikese edu sisse Jekabpils ja ka geimi lõpus oldi ees 21 : 18, kuid Saaremaa võitles lõpuni ja kokkuvõttes kallutati geim hoopis 25 : 22 enda kasuks.

Kolmandas geimis panid parema hooga minema saarlased ja võeti sisse 8 : 3 edu. Lätlased ei olnud aga veel püssi põõsasse visanud: seisuks 16 : 16 jõuti viigini ning asuti 22 : 19 juhtima. Saaremaa mängis omakorda kaotuse tagasi ja geimi lõpp möödus punkt-punkti heitluses, kuid lõpuks olid 31 : 29 paremad Jekabpilsi mehed.

Neljas geim algas taas tasavägiselt, kuid teiseks tehniliseks mõtlemisajaks olid saarlased saanud 16 : 12 juhtima. Siiski polnud mäng veel tehtud, sest lätlased tulid järgi ja geimi lõpus jõuti vaid punkti kaugusele, ent siis enam edu käest ei antud ja võideti geim 25 : 22. Kogu poolfinaal kuulus seega Saaremaale skooriga 3 : 1.

Võitjate parimana tõi 23 punkti Keith Pupart, Jekabpilsi suurimaks skooritegijaks oli16 silmaga Kristaps Smits.

Saaremaa poolt 21 punkti toonud Hindrek Pulk sõnas, et finaalikoht ei tulnud lihtsalt. „Väga raskelt tuli. Ei tea, miks enda elu nii keeruliseks tegime, aga tegime. Ju siis tundsime võidukohustust ja pinget,“ rääkis ta. Samas arvas ta, et pinget tundsid ka Jekabpilsi mängijad. „Ei usu, et nad teisel pool platsi väga pingevabalt olid. Kui oli vaja tähtsaid punkte lüüa, tuli mõlemalt poolt rabedaid otsuseid.“

Kolmanda geimi ja 8 : 3 eduseisu mahamängimise ning geimi kaotamise kohta sõnas saarlaste rünnakuliider nii: „Võib-olla eeldasime, et see võit tuleb lihtsamalt, aga kui ise nii palju vigu teha, siis ei tule midagi lihtsalt. Tekkis doominoefekt: üks eksis ja sealt edasi järgmine ja nii ta läks.“

Kui tavaolukorras oleks publik saali lubatud, oleks Saaremaa kodu tõeline karukoobas, kuid tühjade tribüünide ees Pulk suurt kodueelist ei tunne. „Praegu ma küll ei saa aru, et need seinad mingisugust eelist annaksid. Aga loodame, et annavad!“

Homse finaali eel oli veel teadmata, kas teisest poolfinaalist pääses edasi Selver või Tartu. Pulga jaoks vahet polnud, sest mõlemad on tugevad vastased. Tänasest poolfinaalist tuleb tema sõnul kaasa võtta nii mõndagi: „Julgust teha konkreetseid ja paremaid otsuseid. Arvan, et mängisime täna ehk liiga ettevaatlikult, julgust ja nahaalsust on juurde vaja.“