Paul Aron.Foto: Twitter / @MercedesAMGF1
Auto-Moto uudised
17. aprill 2021, 20:08

Vormelisõitja Paul Aron jäi hooaja avaetapil esimesena poodiumilt välja

17aastane vormelisõitja Paul Aron sai Formula Regional EM-sarja (FREC) hooaja esimesel etapil esimeses sõidus neljanda koha.

Võidu teenis Prema tiimi kuuluva eestlase meeskonnakaaslane David Vidales. Talle järgnesid Alex Quinn ja Hadrien David. Lõpu eel sõitis Patrik Pasma tagant sisse Kas Haverkortile, kes kaotas masina üle kontrolli ning jäi risti tee peale seisma. Seetõttu tuli rajale turvaauto, kelle järel sõideti finišini.

Homne teine sõit algab kell 13.15.

Vaata esimest sõitu järele:

Enne esimest sõitu:

Kvalifikatsioonides läks Aronil hästi. Ta näitas hommikul Imola ringrajal esimeses ajasõidus kolmandat aega ja pärastlõunal teises ajasõidus teist aega.

Mercedese F1 tiimi noorteprogrammi kuuluv Aron kihutab tänavu FREC-sarjas Prema meeskonnas, mida juhib tema vanem vend Ralf.

Vastavalt võistlussüsteemile tähendab Paul Aroni esimese sessiooni tulemus seda, et ta stardib kolmandalt kohalt homsele teisele võidusõidule ning täna õhtul kell 18.20 toimuvale esimesele võidusõidule teiselt kohalt. Otseülekandeid näeb sarja YouTube'i kanalilt.

Esimese sõidu stardijärjekord:

Teise sõidu stardijärjekord:

FRECi hooaeg koosneb kümnest etapist, igal kaks võidusõitu. Esimesed kolm etappi (Imola, Barcelona ja Monaco) toimuvad seejuures F1-ga samal nädalavahetusel. Iga sõit kestab 30 minutit pluss üks ring.

Mullu kihutas Aron ART GP meeskonna värvides Formula Renault Eurocup sarjas, mis ühines tänavu FRECiga, seega ei loeta eestlast kollanokaks.

Eelmisel aastal jäi Aroni saagiks üks 2. koht ja sarja kokkuvõttes 11. positsioon. Tema meeskonnakaaslane Victor Martins võitis sarja ja tiim võistkondliku arvestuse.