Hakim Ziyechi (nr 22) värav viis Chelsea FA Cupi finaali.Foto: Reuters/Scanpix
18. aprill 2021, 09:02

Tuchel kustutas Guardiola unistuse nelikvõidust

Inglismaa jalgpalli karikavõistluste esimene finalist on Londoni Chelsea, kes alistas Wembley staadionil toimunud poolfinaalis 1 : 0 Manchester City. Sellega kadusid ka City ja nende peatreeneri Pep Guardiola lootused võita tänavu neli karikat.

Thomas Tucheli hoolealustele piisas Hakim Ziyechi 55. minuti tabamusest. Sama mees oli palli City võrku saatnud ka kohtumise alguses ning üleminutitel tegi sama ka Christian Pulisic, kuid neid väravaid suluseisu tõttu ei loetud. Chelsea finaalvastane selgub täna, kui teises poolfinaalis kohtuvad Leicester ja Southampton.

Kui Inglismaa meistritiitel peaks City jaoks juba enam-vähem kindel olema, siis silmas pidades meistrite liiga poolfinaale ning järgmisel nädalavahetusel toimuvat Inglismaa liigakarikasarja finaali Tottenhamiga saadi halbu uudiseid ka selles mõttes, et teise poolaja alguses vigastas hüppeliigest nende võtmemängija Kevin De Bruyne. Kui pikaks belglase mängupaus venib, selgub pärast täna tehtavaid uuringuid.