VIDEO | Pöörases hoos Curry pani püsti järjekordse viskepeo

Toimetas Kaspar Koort, 18. aprill 2021 09:26
Stephen Curry.Foto: EPA/Scanpix
Golden State Warriorsi viskemasin Stephen Curry sopsas läinud ööl Boston Celticsile 11 kolmest ning võttis enda nimele NBA viie mängu jooksul tabatud kolmepunktivisete rekordi: nimelt on 33aastane tagamees ladunud viimases viies matšis vastaste korvi 44 kolmest.

Üleüldse on Curryl käsil individuaalses mõttes hiilgav periood: ta on kümnes järjestikuses mängus visanud 30 või enam punkti – viimati sai sellega hakkama Kobe Bryant. Seejuures võinuks Curry üle-eelmises mängus Oklahoma City Thunderi vastu saada oma kontosse hoopis pöörased numbrid, kuid paraku ei lubanud peatreener Steve Kerr teda viimasel veerandajal suures eduseisus enam väljakule. Kolme esimese veerandiga oli Curry visanud siis 42 punkti ja tabanud 11 kolmest.

Celticsi vastu kanti Curry arvele 47 silma, kuid 114 : 119 kaotusest see Warriorsi siiski ei päästnud. Curry väljakutse võttis üpris edukalt vastu Celticsi staar Jason Tatum, kes viskas võitjate parimana 44 punkti. Tõsi, kolmeseid tabas ta Curryst kuue võrra vähem ehk viis.

Warriors hoiab läänekonverentsis üheksandat kohta ehk võitlust peetakse selle nimel, et jõuda nn play-in mängudele, Celtics on idakonverentsis neljandal kohal.