Jalgpall

INTERVJUU | Euroopa vutiklubide liidu juhatuse liige Tehva: Superliiga loojate samm oli valus, reetlik ja ebaõiglane (1)

Eigo Kaljurand, 19. aprill 2021 13:52
12 SATSI SAMM OLI VALUS, REETLIK JA EBAÕIGLANE: Euroopa vutiklubide liidu juhatusse kuuluva Kuno Tehva sõnul mõjutab Superliiga loomine terve maailma ökosüsteemi.Foto: Martin Ahven
Pühapäeva hilisõhtul teatasid 12 Euroopa suurklubi, et nad löövad Meistrite liigast lahku ja loovad kinnise Superliiga. UEFA (Euroopa jalgpalliliit –  E.K.) ähvardas, et selle loomise korral meeskonnad kohalikel meistrivõistlustel osaleda ei tohi ning nende mängijatel keelatakse koondiste esindamine. "Praegu võib käimas olla klubijalgpalli ajaloo üks suurimaid muudatusi ja meid ootavad ees huvitavad ajad," tõdes ECA (Euroopa jalgpalliklubide liit – E.K.) juhatusse kuuluv Kuno Tehva, kelle sõnul on kompromisside leidmine keeruline, sest tosina võistkonna omanikud sisuliselt reetsid teisi vutijuhte.

Kas see pilt on õige, et Juventuse ja ECA president Andrea Agnelli lasi koos kaaslastega ECA ja UEFA üle? Justkui Meistrite liiga uus formaat oli kokkulepitud ja kaks päeva enne selle avalikustamist teatati, et nad löövad lahku ja loovad Superliiga. Kui suur šokk see oli?

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

18.04.2021
JALGPALLISÕDA: tippklubid leppisid kokku Superliiga loomises, UEFA ähvardab mängijaid ja satse karmide sanktsioonidega
09.03.2021
Kas Meistrite liiga suured uuendused päästavad Euroopa klubijalgpalli?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee