WRC

ÄGE! Eesti piltniku jäädvustus Tänakust valiti WRC-sarja veerandsajandi parimaks fotoks (3)

Toimetas Eigo Kaljurand, 20. aprill 2021 18:08
"Mulle endiselt meeldib see asukoht ja olen sinna igal aastal tagasi läinud. Muidugi pole see nüüd enam nii lihtne, sest see on fotograafide seas muutunud populaarseks," tunnistas auhinnatud eestlaneFoto: Red Bull Content Pool
WRC-sarja kodulehel valiti rahavahääletusega autoralli MMi viimase 25 aasta parim foto, võistluse võitis eestlane Jaanus Ree.

Eksperdid valisid välja kümme finalisti, kelle hulka pääsesid eestlased Jaanus Ree ja Timo Anis. Seejärel said fännid WRC-sarja kodulehel valida oma lemmiku, kus Ree sai ligi 20% häältest. Talle järgnesid Jan Fronek ja Anis, kes said vastavalt 17,8% ja 14,7% häältest.

Samal teemal

Ree foto, millel Ott Tänakut sõidab M-Sport Ford Fiestaga 2018. aasta Mehhiko rallil läbi veelombi, riputatakse üles FIA Genfis asuvasse peakorterisse.

"Kõigi vingete fotode hulgast minu oma valimine oli suur üllatus, sarnane tunne oli siis, kui nägin, missuguse pildi tegin," sõnas WRC kodulehe vahendusel Ree, kelle sõnul võttis foto planeerimine aega ligi aasta ja ta ehitas selleks aparaadile spetsiaalse vettpidava korpuse.

"Kui võistluspäev kätte jõudis, läksin varakult kohale, et sättida varustus paika. Katsetasin erinevate objektiividega kaugemalt, enne kui küsisin teistelt fotograafidelt, kas tohiksin oma statiivi mõne pildi jaoks kivide lähedale asetada," jätkas Ree, kelle sõnul ta esimesi masinaid ta korralikult pildile ei saanud, kuid siis tuli täistabamus.

"Mulle endiselt meeldib see asukoht ja olen sinna igal aastal tagasi läinud. Muidugi pole see nüüd enam nii lihtne, sest see on fotograafide seas muutunud populaarseks," tunnistas eestlane.

Jaanus Ree andis möödunud aastal Õhtulehe intervjuu, kus rääkis fotograafia juurde jõudmisest, lemmikrallidest ja -fotodest ning paljust muust.

Samal teemal

20.04.2021
Ralli tulevikulootus Georg Linnamäe: järgmisel aastal võiks mõelda tiitliheitluse peale
29.03.2021
HÄÄLETAMA! Võimas värk: kaks Eesti rallifotograafi kandideerivad veerandsajandi parima WRC foto auhinnale
02.09.2020
INTERVJUU | Eesti üks edukaim rallifotograaf Jaanus Ree: „Selleks ajaks, kui võistlus peale hakkab, on suurem töö juba tehtud.“