Auto-Moto uudised

VIDEO | Farss vormel E-sarjas: enamikel masinatel sai viimasel ringil aku tühjaks ja nad ei saanud tulemust kirja 

Toimetas Eigo Kaljurand, 24. aprill 2021 23:33
Elektrivormelid Valencia etapilFoto: Zumapress/Scanpix
Elektrivormelite Vormel E-sarja Valencia etapp sai üllatava pöörde, kui enamikel vormelitel sai viimasel ringil aku tühjaks.

Valencia etapp toimus külma ilmaga vihmasajus, lisaks käis viiel korral rajal ohutusauto. Pea kõik meeskonnad hindasid energiakulu ja etapi pikkust valesti, mistap viimase ringi eel olid paljude masinate akud tühjad ja sõitjad pidid vormelitel hoo maha võtma. 

Nii jätsid mitu pilooti võistluse viimasel ringil pooleli. Lisaks näevad sarja reeglid ette, et ruudulise lipu alt läbi sõites ei tohi aku olla täiesti tühi. See sai saatuslikuks pikalt etappi juhtinud Antonio Felix da Costale, Oliver Rowlandile, Alex Lynnile, Alexander Simsile ja Sam Birdile, kes etapi järel diskvalifitseeriti.

 

Tulemuse sai kirja üheksa autot, etapi võitis hollandlane Nyck de Vries. FIA vormel E sarja juht Frederic Bertrand tunnitas, et nähtu talle ei meeldinud. "Loodan, et kõik õppisid sellest ja selline asi ei kordu enam kunagi," ütles ta.

Mehelt uuriti, kas toimunu kahjustas elektrivormelite mainet. "Kas me kardame selle mõju? Ma arvan, et ühelt poolt küll, sest alati on inimesi, kes ütlevad, et selline võistlus on masendav," tõdes ta. "Loodame, et see oli kõigile õppetund, et me ei peaks selliste probleemidega enam silmitsi seisma."

Mitmed sõitjad väljendasid muret võistluse segase lõpu pärast ning kinnitasid, et nemad ja meeskonnad pole juhtunus süüdi. Bernard nendega nõus polnud. "Vormel E sari pole ainult sõitmine, vaid see kätkeb energiakulu haldamist, suhtlust inseneride ja sõitjate vahel, mille põhjal saavad tiimid teha õigeid otsuseid," lausus Bernard.

Energiakulu haldamine õnnestus kõige paremini Mercedesel, kelle esipiloot de Vries võitis etapi ning tema tiimikaaslane Stoffel Vandroone tõusis viimasel ringil 15. kohalt kolmandaks. Samad mehed juhivad MM-sarja ka kokkuvõttes.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee