Võti tuli suuresti tänu Marcus Keene'i (palliga) 28 punktile.Foto: Robin Roots
25. aprill 2021, 16:45

Kalev/Cramo lõpetas Ühisliiga hooaja kolmanda järjestikuse võiduga

BC Kalev/Cramo lõpetas korvpalli VTB Ühisliiga hooaja võiduga, alistades võõral platsil tulemusega 94 : 89 Krasnojarski Jenissei.

Avaveerandil vastastele tervelt 16 silmaga alla jäänud külalismeeskond suutis poolaja lõpuks kaotusseisu 37 : 49-le vähendada. Enne viimast neljandikku kärbiti vahet veel viie punkti võrra. Seejärel tehti 17 : 3 vahespurt. Hiljuti Eesti-Läti korvapalliliiga meistriks tulnud Kalev haaras eduseisu esmakordselt kuus minutit enne lõppu, kui Marques Townes tabas kahese, viies tiimi 75 : 74 juhtima. Otsustavatel hetkedel oli Eesti klubi kindlam ning võttis kokkuvõttes viie punktiga võidu.

Kalevi eest tegi supermängu Marcus Keene, kes viskas 28 punkti. Townes lisas 16 ja Rauno Nurger 14 silma. Devin Thomas kogus küll kõigest kolm punkti, kuid panustas võitu kaheksa lauapalli ja kümne tulemusliku sööduga.

Jenissei resultatiivseim oli 16 silmaga Tyus Battle.

Kolmanda järjestikuse mängu võitnud Kalevi jaoks on hooaeg läbi. Kokkuvõttes jäädi üheksa võidu ja 15 kaotusega kümnendaks, play-off'i pääsesid kaheksa parimat. Põhiturniiril sai esimese koha 24 matšist 20 võitnud Peterburi Zenit.