CSKA Moscow vs Fenerbahce Beko Istanbul epa09155661 Dimitris Itoudis (C), Head Coach of CSKA Moscow celebrates with Tornike Shengelia (L) and Gabriel Lundberg (R) of CSKA Moscow during the Euroleague basketball match between CSKA Moscow and Fenerbahce Beko Istanbul in Moscow, Russia, 23 April 2021. EPA/SERGEI ILNITSKYFoto: SERGEI ILNITSKY
29. aprill 2021, 08:56

VIDEO | Euroliigas selgus esimene nelja parima sekka pääseja

Korvpalli Euroliiga veerandfinaalides kindlustas esimese tiimina koha nelja meeskonna finaalturniiril Moskva CSKA, kes alistas võõrsil Fenerbahce 85 : 68 ja võitis kolmeni võiduni toimunud seeria kuivalt 3 : 0.

Veerandfinaalide eel oodati Moskva CSKA ja Instanbuli Fenerbahce paarist üht tasavägisemat heitlust, kuid selle lootuse nullis Türgi tiimist ülekäinud koroonatont. Armeelased võitsid peatreenerist ja viiest mängijast ilma jäänud Fenerbahcet kahes esimeses matšis 92 : 76 ja 78 : 67, kolmandas kohtumises suutsid türklased vastu punnida vaid avapoolajal.

CSKA läks puhkama seisult 44 : 39, kolmandal veerandajal eemaldasid kohtunikud vigastuspausilt platsile naasnud Fenerbahce tähe Jan Vesely ning venelased läksid oma teed. Külalised võitsid kolmanda veerandi lausa 27 : 11, lõpusireeni kõlades olid tablool CSKA edunumbrid 85 : 68.

"Me ei kaotanud enesekindlust ja näitasime, milline tiim oleme," ütles CSKA treener Dimitris Itoudis pärast matši. "See mäng näitas meeskonnaspordi tegelikku tähendust. Ilmselgelt tegi esmakordselt nii kõrgelt tasemel pallinud Iffe Lundberg suurepärase mängu, kuid seda võib öelda kõigi mängijate kohta. Palju õnne neile kõigile."

Põhihooaja lõpus läksid Moskva CSKA juhid tülli tiimi senise liidri Mike Jamesiga, kes tänasel päeval mängib juba NBAs. Nii võtsid veerandfinaalides vastutuskoorma oma õlule teised mehed, Fenerbahce vastu tõusid parimateks skoorijateks Will Clyburn ja Iffe Lundberg, kelle arvele jäi vastavalt 34 ja 22 silma.

Clyburni sõnul oli seekordne nelja sekka pääs eriline. "Need kutid võitlesid kõvasti. Elasime tänavu üle palju raskusi, olid nii tõusud kui mõõnad. Olen uhke nende tüüpide üle: kuidas me võitlesime, kuidas koos mängisime," ütles ta.

Kõigil kolmes kohtumises koroonasse nakatanud peatreenerit asendanud Fenerbahce abitreener Erdem Can tunnistas, et kohtumise algus oli nende poolt tugev. "Kuid siis läksime lohakaks ja tekkisid probleemid, tegime pallikaotusi. Me ei suutnud teisel poolel reageerida ja sellest on kahju," lausus ta. Fenerbahce parimaks tõusis oodatult tagamees Nando de Colo, kes tõi 22 punkti.

Euroopa ühe suurima eelarvega Moskva CSKA on viimase 17 hooaja jooksul Final Fourist jäänud eemale vaid korra. Oma vastaseid peavad armeelased veel ootama.

Milano Olimpia, kes sellel sajandil pole Euroliigas nelja parima sekka pääsenud, juhtis kolmapäeva eel seeriat 2 : 0. Kodusaalis pallinud Müncheni Bayern nopps aga 27 silma visanud Vladimiri Lucici eestvedamisel 85 : 79 võidu, mis jättis sakslased veel ellu.

Päeva kolmandas kohtumises alistas Barcelona võõral väljakul Peterburi Zeniti 78 : 70, millega pääses kolme võiduni peetavat veerandfinaalseeriat juhtima 2 : 1 juhtima. Barcelonat tassisid jänkid Brandon Davies ja Cory Higgins, kelle saldosse jäi vastavalt 22 ja 16 sanga.