Chavaughn Lewis tegi täna Tarva vastu supermängu.Foto: Martin Ahven
2. mai 2021, 19:31

Kalev/Cramo alistas kindlalt Tarva, finaalist lahutab üks võit

BC Kalev/Cramo sai Eesti korvpalli meistriliiga poolfinaali teises mängus Rakvere Tarva üle võõrsil kindla võidu, alistades nad skooriga 98 : 83.

Esimese neljandiku järel 26 : 23 juhtinud külalismeeskond tegi otsustava vahe sisse teisel veerandil, mis võideti 30 : 15. Võõrustajad tulid teisel poolajal küll pisut lähemale, kuid vahe 13 punktist enam väiksemaks ei läinudki.

Kalevi parim oli väljakult kõik 11 viset tabanud Chavaughn Lewis, kes kogus 28 silma ja lisas viis tulemuslikku söötu. Pingilt sekkunud Rauno Nurger sai kirja 20 punkti. Terve meeskonna tabavus oli muljetavaldav –  väljakult visati 70% täpsusega (39/55).

Tarva resultatiivseim oli äsja võistluskeelu alt vabanenud Egert Haller, kes sekkus pingilt ja tõi 23 punkti.

Kolme võiduni peetava seeria esimese mängu oli Kalev võitnud lisaajal tulemusega 108 : 100. Uuesti lähevad tiimid vastamisi homme kell 19 Kalevi spordihallis. Teises poolfinaalpaaris mängivad Pärnu Sadam ja Rapla Avis Utilitas, seeriat juhivad mängudega 2 : 0 pärnakad.