Käsipall

Mullune Eesti parim meeskäsipallur siirdub uueks hooajaks Saksamaale 

Toimetas Deivil Tserp, 3. mai 2021 14:35
Saksamaa koondislaste vastu saab Karl Toom mängida järgmisel kahel hooajal ka uue koduklubi särgis.Foto: Helin Potter
Koondisenädalal peatatakse traditsiooniliselt suur osa Euroopa tippliigasid ja rahvusvahelised klubisarjad, aga läinud nädalal uudised meie käsipalluritest välismaal siiski tuli. Neist tähtsaim on kahtlemata mulluse Eesti parima meeskäsipalluri Karl Toomi siirdumine Saksamaale, kus tema tööandjaks kahel järgmisel hooajal saab HSC 2000 Coburg, kirjutab portaal Handball.ee.

Baierimaal paiknev klubi mängib hetkel Bundesligas, kuid asetseb tabeli viimasel ehk 20. astmel. Koroonaviirusepuhangu tõttu on Coburg küll pidanud teistest meeskondadest vähem kohtumisi, ent püsimajäämiseks vajalikust 16. kohast lahutab Toomi tulevast koduklubi siiski üheksa punkti.

"HK Varbergiga langesime kahjuks Rootsi kõrgliigast välja ja minu kahe-aastases lepingus oli sellekohane punkt. Pakkumisi hakkas kiirelt sadama, minust oli huvitatud mitu Rootsi klubi, üks Hispaania meeskond ja lisaks Coburgile veel paar Saksamaa tiimi. Otsus langes Coburgi kasuks, sest seal on väga korralik struktuur ja tase," selgitas Toom.

Noore klubi HSC 2000 Coburgi asutamisaasta loeb nimest välja. Esimeste aastatega töötati end madalamatest sarjadest kiirelt üles ja 2. Bundesligasse jõuti juba 2007. aastal. Vahepeal langeti astme võrra, ent hooajal 2016/2017 mängiti esmakordselt üks aasta ka kõrgeimas sarjas.

Uuesti tõusti Bundesligasse mullu, kui koroonaviiruse tõttu poolelijäänud hooajal lõpetati 2. Bundesliga esikohal. Tänavu alustati kümne kaotusega, aga siis hakkas kogunema ka punkte. Hetkel ollakse küll viimased, ent seda eespoololijatest mitme vähempeetud mängu juures. Coburgi peatreener on 42-aastane endine Tšehhi tipp-pallur Alois Mraz.

"Saksamaa kasuks otsustamine oli lihtne. Olen seal mänginud, keel on suus, tegemist maailma tugevaima liigaga ja isegi kui välja langeme, on suur võimalus tagasi tõusta. Peatreener Mraz on ise endine vasaksisemine, seega loodan ka individuaalselt areneda," tõdes Saksamaal varem TV 1893 Neuhauseni ja TV Emsdetteni särki kandnud Toom.

Täispikka uudist loe siit.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee