VÕIDUVÄRAV: Marcos Alonso (nr 3) saatis palli 90+2 minutil City võrku ja tõi Chelseale 2 : 1 võidu.Foto: LAURENCE GRIFFITHS
8. mai 2021, 21:42

Meistrite liiga finaali eelvaatus lõppes Londoni Chelsea võiduga

Lõppeval nädalal sai selgeks, et tänavuse jalgpalli meistrite liiga võitja selgitavad Inglismaa klubid Manchester City ja Londoni Chelsea. 29. mail toimuva finaali eel peeti täna kergemat sorti sissejuhatus, kui Premier League'i 35. vooru keskses matšis kohtuti Manchesteris.

Meeskonnad olid tänavu varem kahel korral kohtunud: jaanuari alguses kaotas Chelsea kodustaadionil liigamängu 1 : 3, ent 17. aprillil võeti karikasarja poolfinaalis magus 1 : 0 revanš.

Tänase matši esimene poolaeg ei kulgenud Thomas Tucheli hoolealuste jaoks sugugi soodsalt, kui 44. minutil viis Raheem Sterling City juhtima ning peagi pärast seda teenisid külalised ka penalti. Chelsea õnneks saatis City legend Sergio Agüero penaltipunktilt teele tõelise plönni, mille Londoni klubi puurilukk Edouard Mendy vaevata püüdis.

Teisel poolajal kallutas Chelsea aga mängu enda kasuks. 63. minutil skooris Hakim Ziyech ja kui Callum Hudson-Odoi 81. minuti tabamus suluseisu tõttu VAR-i poolt tühistati, siis matši teisel lisaminutil Cityl enam pääsu polnud. Timo Werner andis söödu Marcos Alonsole ning hispaanlane tõi Chelseale magusad võidupunktid.

Liigatabelis on City 80 punktiga jätkuvalt liider, Chelseal on kolmandana koos 64 silma.