WRC

Breen sai rallil, kus 9 aasta tagasi hukkus tema kaardilugeja, teise koha 

Toimetas Eigo Kaljurand, 9. mai 2021 10:59
Craig BreenFoto: ZUMA Press/Scanpix
Hyundai WRC-piloot Craig Breen naasis sellel nädalavahetusel Targa Florio rallile, kus üheksa aastat tagasi hukkus tema kaardilugeja. Iirlane lõpetas Sitsiaalias toimunud võistluse teisel kohal.

Hyundai i20 R5 masinat roolinud Breenile ei lugenud Itaalias kaarti tema tavaline paariline Paul Nagle, vaid belglane Louis Louka. Uues koosluses duo kaotas võistlusel 2,4 sekundiga Škoda Fabia Rally2 autoga sõitnud Itaallasele Giandomenico Bassole. Kolmandaks jäi võitja kaasmaalane Damro De Tommaso (Citroën C3 Rally2), kellel kogunes kaotust 20,8 sekundit. 

Samal teemal

Breen naasis Sitsiiliasse pärast üheksa aasta pikkust pausi. 2012. aasta juunis sõitsid Breen ja kaardilugeja Gareth „Jaffa“ Roberts kaheksandal kiiruskatsel teelt välja ning teepiirded tungisid kaardilugeja poolelt autosse. 

Tegemist polnud mingisuguse suure hooga teelt välja kihutamisega, vaid tegelikult rammis Breen lihtsalt teepiiret. Ta tunnistas hiljem, et sõitja vaatevinklist oli tegemist justkui plekimõlkimisega. Aga kui ta vaatas enda kõrvale ja nägi, et teepiire on tunginud autosse, sai ta aru, et olukord on tõsine. „Sellest hetkest alates ma ei mäleta enam kuigi palju. Kui aus olla, ma isegi ei taha seda mäletada,“ vaatas ta tagasi võistlusele, kus 24aastane Roberts sai fataalseid vigastusi.

Väljaspool arvestust andsid Sitsiaalia asfalid kuuma kaks Hyundai WRC-masinat. Asfaldiseadeid katsetanud meestest oli kiirem Thierry Neuville, kes edestas Norra tulevikulootust Ole Christian Veibyt 42,6 sekundiga. Sitsiilias sõitsid WRC-autodega ainult Neuville ja Veiby.

Targa Florio rallil oli kavas kümme kiiruskatset, millel kogupikkust 92 kilomeetrit. Nii palju siiski autod läbi ei saanud, sest eelviimane katse tühistati ja eelviimane katse peatati peale seitsme esimese finišeerumist, mille järel anti ülejäänud meestele viimasega võrdne aeg.

Samal teemal

08.05.2021
Tänaku mõtted uuest lepingust, hübriidauto arendamisest, insener-geeniusest ja Neuville'ist
06.05.2021
Tänak ja Neuville lõid rallimaailma tuleviku tunduvalt klaarimaks
03.05.2021
SURM RALLIAUTOS: „Sellest hetkest alates ma ei mäleta enam kuigi palju. Kui aus olla, ma isegi ei taha seda mäletada.“