Spordivaria

HÄMAR VALDKOND: kas Eestist on saanud dopinguoaas? (8)

Deivil Tserp, 11. mai 2021 08:14
PATUNE SPORTLANE: Karel Tammjärv võiks oma dopinguloo üksikasjalikult lahti rääkida.Foto: Aldo Luud
Eesti murdmaasuusatajate Karel Tammjärve, Andreas Veerpalu ja Algo Kärbi ning treenerite Mati Alaveri ja Andrus Veerpalu kollektiivsetest patutegudest kirjutatakse-räägitakse juba rohkem kui kaks aastat. Tänavu on avalikkust teavitatud maadluse eksmaailmameistri Heiki Nabi, korvpallur Egert Halleri ja judoka Miko Silde positiivsest dopinguproovist. Mullu jõudis omapärase lahenduseni nii body-fitnessiga tegelnud Eliise Petersoni kui ka ühe alaealise tõstja dopingujuhtum. Sestap kõlab ühiskonnas üha valjemalt arvamus, et (tipp)sport on räpane ehk rahvakeeli väljendudes – kõik panevad.

Õhtuleht kutsus nii-öelda virtuaalsesse ümarlauda keerulist teemat arutama Eesti Antidopingu ja Spordieetika sihtasutuse juhatuse liikme Henn Vallimäe, 2015. aastal Eesti parimaks treeneriks valitud Alar Seimi, kelle juhendamisel jõudis maailma paremikku tema tõstjast poeg Mart Seim, ja mullu Eesti edukaimaks meesujujaks nimetatud Kregor Zirki.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

01.05.2021
Positiivse dopinguproovi andnud Egert Haller pääseb juba pühapäeval uuesti väljakule
15.04.2021
Mart Soidro | Võitja ei selgu maadlusmatil
15.04.2021
Eesti antidopingu juht: Veerpalu karistus on tegelikult veelgi pikem. Õigusruumi mõistes on täna hea päev, et otsus lõpuks saabus!
06.04.2021
VIDEO | Heiki Nabi advokaat Paul Keres: dopingujuhtumit siin pole

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee