HEA TÖÖ: Aleksandr Šapovalov lõi oma esimese kübaratriki Eesti kõrgliigas.Foto: EJL
12. mai 2021, 14:13

HEA TÖÖ! Vuti tulevikulootus lõi kõrgliigas oma esimese kübaratriki (1)

18aastane Aleksandr Šapovalov säras Eesti jalgpalli kõrgliigas kübaratrikiga, aidates Tallinna Legioni teisipäeval 7 : 1 võiduni Pärnu Vapruse üle.

Tegemist oli esimese korraga, kui ta lõi Premium liigas ühes matšis kolm väravat. Kokku on noore talendi nimel tänavu viis tabamust. Väravaküttide edetablis jääb ta alla vaid Henri Anierile (10), Zakaria Beglarišvilile (9), Rauno Sappinenile (7) ja Eduard Golovljovile (6).

Šapovalovist on juba aastaid räägitud kui Eesti ühest suuremast tulevikulootusest. Nime tegi ta endale 15aastaselt, kui lõi karikavõistluste veerandfinaalis Flora duubelmeeskonna eest kaheksa minutiga kõrgliigasse kuulunud Viljandi Tuleviku võrku samuti kolm tabamust. Kusjuures 2018. poolfinaalis tuli Flora teisele meeskonnale vastu nende enda esindussats. Seal läks eriliseks väravasajuks, sest nö suur Flora võitis väikevenda 9 : 3, seitse väravat kanti Erik Sorga nimele. Kaks korda oli täpne ka Šapovalov.

Vaatame korra tagasi, kuidas Šapovalov on üldse Eesti meistri- ja karikavõistlustel erinevatel aastatel skoori teinud. Siin on arvesse võetud kõik mängud, ka noorte seas:

• 2021: 10 mängu, 5 väravat

Nagu näha jäi vahele aasta 2020. Sel perioodil kuulus ta Saksamaa klubi Freiburgi noortemeeskondade ridadesse, kuid naasis sealt ikkagi kodumaale ja liitus tänavu Legioniga.

U17 vanuseklassi Bundesliga lõuna/kagu piirkonnas esindas ta tranfermarkt.com-i andmetel 17 korda Freiburgi U17 tiimi ja lõi neli tabamust. Sama portaal hindab 18aastase noormehe väärtuseks praegu 200 000 eurot.

Legion on pärast suurt võitu Pärnu üle Eesti kõrgliigas 14 punktiga viiendal real, kokku on nad pidanud 11 matši. Rünnakul on Šapovalovil nimekad tiimikaaslased Nikita Andrejev ja Albert Prosa, kellega mänguaega jagada.

Standings provided by SofaScore LiveScore

* * *

Evald Tipneri karikavõistluste poolfinaalis olid teisipäeval vastamisi Flora ja Narva Trans. Kogenud koondislane Sergei Zenjov viis Flora juba üheksandal minutil ette, kuid kümme minutit hiljem tõi Gleb Pevtsov tabloole viigiseisu. 1 : 1 seisuga lõppenud avapoolaja järel sai otsustavaks Rauno Sappineni 78. minuti penalti, mis andis kokkuvõttes Florale 2 : 1 võidu. Teises poolfinaalis kohtuvad homme Viljandi Tulevik ning Levadia.

FC Flora jõudis finaali! Foto: Aldo Luud