Korvpall

MULTITALENT: USA staarräppar liitus Rwanda korvpalliklubiga 

Toimetas Kaspar Koort, 13. mai 2021 15:15
2019. aasta NBA Tähtede Mängul istus J. Cole toolil ja vaatas, kuidas Dennis Smith Jr pealtpanekuvõistlusel üle tema palli korvi surus. Nüüd asub räppar ise palle korvi laduma.Foto: Reuters/Scanpix
USA räppar J. Cole, kes on oma muusikalise loomingu eest pälvinud suisa Grammy auhinna, lõi käed Rwanda korvpalliklubiga Kigali Patriots ning asub tegusid tegema vastloodud Aafrika korvpalliliigas BAL.

36aastane J. Cole on kõva kossufänn ning teinud oma loomingus vihjeid LeBron Jamesile ja Michael Jordanile, kuid professionaalsel tasemel ta alaga tegelenud ei ole. Tema seniseks tipphetkeks võib pidada osalemist NBA Tähtede Mängu raames peetud kuulsuste matšil 2012. aastal.

Ent mehel on tõsi taga ning uudised Rwandast kõnelevad, et ta peaks osalema kolmel kuni kuuel Patriotsi matšil. Et tegemist ei ole mingi naljatiimiga, näitab see, et Patriots on neljal korral kroonitud Rwanda meistriks ning räppari tiimikaaslaseks on teiste seas näiteks Ben Uzoh, kes esindanud NBA klubisid New Jersey Netsi, Cleveland Cavaliersi ja Toronto Raptorsit ning võitnud Nigeeria koondise koosseisus 2015. aastal Aafrika meistrivõistlused. Samuti kuulus Uzoh Nigeeria meeskonada 2016. aasta olümpiamängudel ja 2019. aasta MMil.

BALi näol on tegemist sarjaga, mis teeb tihedat koostööd NBAga. Seal osaleb kaksteist meeskonda Tuneesiast, Egiptusest, Angolast, Marokost, Senegalist, Nigeeriast, Alžeeriast, Kamerunist, Malist, Mosambiigist, Madagaskarilt ja Rwandast. Ajakava on tihe, sest matšid peetakse ära 16st 30 maini. J. Cole ja tema meeskonnakaaslased saavad nautida koduseinte toetust, sest avahooaja mängud peetakse Kigali Arenal.