Jäähoki

NHL play-off’i eel: ebainimlik kanadalane, venelasest auruvedur ja põrunud soomlane 

Oliver Lomp, 14. mai 2021 19:30

Connor McDavid (nr.97) terroriseerib kõiki kaitseliine

Foto: AFP/Scanpix

Maailma tugevaimas jäähokiliigas NHL algavad play-off’id, mille kohal ripuvad mitu küsimust. Juba praegu on selge, et suurte lootustega hooaega alustanud Columbus Blue Jackets ei suutnud end isegi kohamängudeni võidelda. Eesti jäähokikoondislane Kevin Parras, kes aitas Õhtulehel ka hooaja eelvaadet teha, analüüsis lõppevat põhihooaega.

Ent esmalt seletame veidi lahti koroonapandeemia tõttu segamini paisatud süsteemi. Seekord mängisid põhiturniiril nelja tsooni (põhi-kesk-ida-lääs) tiimid ainult omavahel. Segaseks läheb asi ka edasi: kui muidu lõppeb põhihooaeg üsna samal ajal ära, et play-off saaks üheaegselt alustada, siis sel hooajal algavad osades tsoonides kohamängud juba enne, kui osades on põhiturniir lõppenud. Kesk-, ida- ja läänetsoonis on kohtumised peetud, põhjas (Kanada) peetakse viimased kohtumised 19ndal mail. Märkimist vajav oluline erinevus sel hooajal oli ka tõik, et sel hooajal kuulus põhiturniiri tavapärase 82 mängu asemel vaid 56.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

12.01.2021
Algab viimaste aastate pööraseim NHLi hooaeg! „Poolmaratoni asemel läheb play-off’i kohtade pärast lahti korralik sprint!“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee