15. mai 2021, 18:39

BLOGI JA GALERII | Kalev/Cramo võttis seljavõidu ja läks finaalseeriat juhtima

enne mängu

Kolme võiduni toimuva seeria avakohtumise kaotas Kalev/Cramo Tallinnas 76 : 81, kuid kolmapäeval võtsid nad Pärnus revanši. 85 : 80 võidumängus jäi külaliste parimana Chavaughn Lewise arvele 23 punkti, Tanel Kurbas toetas teda 16, Janis Kaufmanis 14 ja Marcus Keene 12 silmaga. Pärnut vedas soomlane Edon Maxhuni, kes üleplatsimehena tõi 34 punkti.

Põhihooajal kohtusid Kalev/Cramo ja Pärnu neljal korral. Esimese matši võitsid kalevlased kindlalt 81 : 60, teine läks Pärnule tulemusega 79 : 74. Kolmas ja neljas mäng kuulus taas Kalev/Cramole 93 : 82 ja 76 : 71.

18:38
LÄBI! Kalev võitis mängu 68 : 52

Kalevi poolelt tõid Keene 24 ja Thomas 12 punkti, Pärnu parimateks tõusid Blaus ja Suurorg, kelle mõlema arvele jäi 14 silma.

18:36
68 : 53

Pärnu koleda mängu juures on väike pärl, kui noor Suurorg on sopsanud neli kaugviset ja tema arvel on 14 punkti.

18:30
65 : 46

Kalev lasi ka nüüd parketile varumehed, kui platsil on viisik Townes-Dorbek-Kaufmanis-Sunelik-Nurger. See on aidanud külalistel natuke vahet vähendada.

18:25
65 : 39

Nurger lustib! Keilakas lisas sammudest kaks silma ning kümmekond sekundit hiljem tegi vaheltlõike ning lajatas palli pealt, mille järel võttis Pärnu veel aja maha. Mängu lõpuni nõksa enam kui 7 minutit.

18:19
Kalev juhib kolmanda veerandi järel 58 : 35

Kuigi kolmas veerand jäi 14 : 14 viiki, siis suurt tähtsust sellel pole. Pärnu põhivennad puhkavad, sest järgmine matš toimub juba esmaspäeval. Kalev veel omi noori pole püünele lasknud, kuid nendega tähed enam täisgaasiga platsil ei uha.

18:14
57 : 32

Ja Suurorg sopsas veel kaugelt! Kui ülejäänud sats on perimeetrilt tabanud 17st 3, siis Suurorg 2st 2. Aga Pärnu terve algviisik on pingil ja mitu meest on seal olemisega, et ega nad rohkem platsile ei tule.

18:12
55 : 29

Pärnu noored Toom ja Suurorg tõid platsile vähemalt üritamist, kui poisid võitlevad iga palli eest. Neist viimane sopsas ka kolmese, millega vahe vähenes… jep… 26-le punktile.

18:08
55 : 26

Pärnu viskas vaikselt valge rätiku ringi, kui teise poolaja alguses võeti Maxhuni välja ja pandi sisse Kasper Suurorg. Aga Kalev pole jalga sirgeks lasknud ning külalised ei saa siiani lihtsatele visetele.

18:03
51 : 26

Pärnu alustas teist poolaega hea emotsiooniga, millele lisas särtsu Kanguri tabav kolmene ja Maxhuni kahene. Kuid platsi teisel poolel jäeti vabaks Dorbek, kes kaugviskel ei eksinud.

17:49
Kalev/Cramo võitis poolaja 44 : 21

Kalev tegi teisel veerandil sisuliselt sotid selgeks, kui see võideti 26 : 9. Eriti väärib kiitust tallinlaste kaitse, mis peab korvi all ja kaugemal. Eriti libedalt suudavad kalevlased kaitses vahetada ja tekkinud ebavõrdseid olukordi pole Pärnu täna absoluutselt suutnud ära kasutada.

Platsilt 28st viskest 16 (57%!) ja 14st vabaviskest 9 sopsanud Kalevi parim oli Keene, kelle arvele jäi poolajaga 19 punkti. Thomas lisas 9, Jõesaar 5, Nurger 4, Kurbas 3 ning Dorbek ja Lewis kumbki 2 punkti.

Pärnu tabas platsilt 34st viskest 9, sealhulgas kolmesed 14/2. Maxhuni, Valge ja Jaunzems tõid 5, Blaus 4 ja Raap 2 sanga. Algviisikus alustanud Rosenthal-Kirves-Kangur võtsid kamba peale 9 viset, millest ei tabanud mitte ükski.

17:40
39 : 17

Pärnu saldo teise veerandi kaheksa minutiga: Jaunzemsilt 3 ja Blausilt 2 silma. Kõik. Kalevi poolelt teevad Lewis ja Keene teravust ning külalised ei sa neid kinni. Ohjah…

17:38
33 : 15

Asi läheb päris koledaks. Maxhuni üritab, aga soomlasel ei õnnestu miski (visked platsilt 7/1, lisaks 3 pallikaotust). Aga pärnakate protsendid on karmid: Rosenthal 3/0, Kirves 3/0, Valge 6/2. Kalevil aga rünnak libiseb päris loogiliselt. Jõesaar sai kaugviskest käe valgeks, mida saatis pingi võimas karjatus.

17:31
27 : 14

Kui eelmisel kohtumise avaveerandil pall Nurgeri ja Thomaseni sisuliselt ei jõudnudki, siis täna lustivad keskmängijad mõnuga. Thomase arvel on juba 9 silma, Nurgeri võimsa pealtpaneku järel võttis Pärnu aja maha. Külalistel on asjad päris pahasti: rünnakul kaugvisked ei taba (kolmesed 11/2) ja hädas ollakse ka korvi all keerutamisega (kahesed 11/4). Seni on Pärnu 14 minutiga toonud 14 silma ehk matši lõpuks ollakse niiöelda 40 punkti graafikus.

17:24
21 : 12

Maxhuni väike puhkepaus päädis sellega, et Pärnu ei pääsenud isegi viskele. Rannula pani soomlase kiiresti platsile tagasi ja pingile sammunud Rosenthal sai väikese peapesu. Kalevi poolelt alustasid veerandit resultatiivselt Thomas ja Dorbek.

17:21
Esimese veerandi võitis Kalev 18 : 12

45 sekundit enne veerandi lõppu sopsas Robert Valge keskpositsioonilt. Kuigi mõlemad tiimid said veel paaril korral proovida, siis rohkem ei tabatud ning Kalev läks väikese puhkusele kuuepunktilises eduseisus.

Kalevi poolelt on toonud pooled punktid ehk 9 Marcus Keene, Thomase arvele jäi 4, Kurbasele 3 ja Nurgerile 2 sanga. Möödunud kohtumises möllanud Lewis on võtnud kaks viset, kuid need pole tabanud. Pärnul on käe valgeks saanud neli meest, kelles Valge arvel 5, Maxhunil 3 ning pingilt alustanud Läti duol Blaus-Jaunzems mõlemal 2.

17:17
18 : 10

Pärnu ei saa kuidagi oma rünnakut käima, sest kaugvisked ei taba ning korvi all murdmised sumbuvad Kalevi kaitsesse. Samal aja Rauno Nurger lõpetas kindlalt poolkiire ning kodusats peal kaheksaga.

17:12
12 : 8

Keene taas põrgatas üksi, võttis keerulise kolmese, kuid sai Rosenthalilt vea kätte. Järgnenud kolmest vabaviskest sopsas ta (vaid) ühe. Aga olgu seegi fikseeritud, et esmakordselt selles seerias sai platsile Janari Jõesaar ehk Kalevil on juures üks oluline lisakäik.

17:10
11 : 8

Hooaja teises pooles üsna meeskondlikult mänginud Keene meenutab aina enam aasta alguse Keene'i, kes palli kaaslastele ei jaganud. Jah, jänki küll skoorib, kuid selline üksi tegemine väga hea välja ei näe. Pärnut hoiavad mängus ründelauad, mida nad on saanud juba 3 ja kust on saadud teisi viskeid.

17:08
9 : 5

Viiendal kaugviseüritusel pärnakad enam ei eksinud. Kaitses jäi Maxhunit katma Thomas ning soomlane pani kõrge kaarega kolmese sisse.

17:06
9 : 2

Rosenthal sai platsil olla vaid kaks minutit, kui ta asendati Jaunzemsiga. Vahetus toimis, sest lätlane sopsas sisuliselt oma esimesest pallipuutest. Kuid kaitses on Pärnu korvi all hädas, sest Thomas jalutas taas korvi alla ja tabas muretult. Seisult 2 : 9 võttis Rannula arusaadavalt aja maha.