17. mai 2021, 20:40

BLOGI JA GALERII | Kalev/Cramo seljatas kolmandat korda Pärnu ja võitis meistritiitli

Korvpalli Paf meistriliiga finaalseeria neljandas matšis võitis Kalev/Cramo 97 : 70 Pärnu Sadamat ning võitis mängudega 3 : 1 meistritiitli. Mängu käiguga saab tutvuda allolevas blogis.

Kohtumise esimene poolaeg oli üsna tasavägine ning Pärnu püsis Edon Maxhuni viskekontserdi abil kenasti Kaleviga sarnases rütmis. Kolmanda veerandi võitis Cramo aga 21 : 12 ning viimased kümme minutit pöörarti enda kasuks 22 : 11.

Chavaugh Lewis säras värskete tšempionite poolelt 31 punktiga, Marcus Keene lisas 23 silma. Devin Thomase arvele jäi 14 punkti ja kümme lauapalli. Pärnakate liidri Maxhuni hoog pidurdus teisel poolajal, kuid tema arvele jäi siiski 26 silma.

Kalev võitis järjepanu juba viienda tiitli. Alates 2011. aastast on neile kuulunud üheksa meistrikarikat.

Tänavu krooniti Kalev nii Eesti tšempioniks kui ka karikavõitjaks. Lisaks võideti Eesti-Läti liiga. VTB Ühisliigas teeniti üheksa võitu ja 15 kaotust ning saavutati kümnes koht.

20:39
KALEV VÕITIS MÄNGU 96 : 70

Kalevi parimad: Lewis 31, Keene 23, Thomas 14 punkti
Pärnu: Maxhuni 26, Suurorg 11, Kangur 10

20:36
68 : 93

Pärnu ei jõudnud 24 sekundiga isegi viskele, mis võtab nende selle matši teise poolaja kenasti kokku. Nüüd näib olevat põhiküsimus, kas Kalev saab sada täis. Kuna mängu lõpuni on 2.35, siis näib olevat igati tehtav ülesanne. Tõsi, Štelmahers on juba platsile pannud Kase ja Suneliku, mis muudab selle ülesande keerulisemaks.

20:30
64 : 88

Ohjah, 6 minutit minna, aga nüüd on mängust emotsioon läinud. Pärnu näib ootavat lõpuvile, et riietusruumi pääseda, ning Kalev pallib teadmisega, et peagi saavad nad karika enda pea kohale tõsta.

20:24
61 : 81

Lewis jätkab lammutamist, kui ta alustas kolmandat veerandit kolmese ja kahe tabava vabaviskega, millest viimane tõi tabloole skoori 81 : 61. Pärnul läheb nüüd vaja sõna otses mõttes imet, et sellest seisust välja tulla…

20:21
Pärnu on kolmanda veerandi järel taga 59 : 74

Teise kohtumist järjest on Pärnu üks väheseid säravaid mehi vaid 18aastane Suurorg, kes tõusis satsi teise mängijana kahekohalise skoorini (11). Kuid Rosenthal, Jaunzems ja Valge on täiesti peidus ning meeste arvel on kamba peale 8 punkti. Vähem kui Suurorul. Karm.

20:18
54 : 72

Kas nüüd on tehtud? Lewiselt järjest kaks vabaviset, kahene ja kolmene, mis viis Kalevi ette juba 18 punktiga. Lewise arvel, sarnaselt Keene'le, on 23 punkti. Aga tähelepanuväärne on see, et Maxhuni võeti täiesti kinni, sest soomlane on kolmandal veerandil toonud vaid kaks sanga.

20:16
52 : 67

Kuigi kaitses on Pärnu asjad jonksu saanud, siis rünnakul on meeskond üle kolme minuti kuival. Ma pole kindel, kas see on parim lahendus, kui Blaus laksab keskpositsioonilt ja Kirves kaugelt.

20:12
52 : 65

Peale Nurgeri võimsat donki võttis Rannula 13silmases kaotusesseisus aja maha, sest Kalevi rünnakut ei saada kuidagi kinni. Kui avapoolajal toimis korvi alla Jaunzems-Kirves kooslus, siis puhkepausi järel head lahendust pole enam leitud.

20:09
52 : 63

Kalevi kapten hakkas lammutama. Ehkki Pärnu tsenter Blaus pani kauge kahese, siis Dorbek vastas taas kolmesega. Kuid kodusatsi peamine mure on see, et Maxhunit jälgitakse väga hoolega, Kalevi pikad astuvad tema vastu välja ning soomlane ei pääse enam normaalsetele visetelegi.

20:06
50 : 60

Kas Kalev on tegemas otsustavat vahespurti. Pärnu pole kolmandal veerandil väga loogilisi viskeid saanud (jep, Kirvese keskpositsioonilt üritus pole loogiline üritus), samal ajal külaliste poolelt tabas Dorbek kaugviske ja Thomas kaks vabaviset. Rannula vahetab väga uljalt ja üritab leida mehi, kes suudaks mängu taas nende poole keerutada.

20:03
50 : 55

Keene jätkas paugutamist, kui laksas kahese, kuid Pärnu poolt vastas Kirves ehk kodumeeskond seni püsib veel mängus.

20:02
48 : 53

Teise poolaja esimest korvi tuli oodata üle minuti, kui Kangur sopsas kahest vabaviskest ühe.

20:02

Avapoolaja protsendid on muidugi võimsad:
Kolmesed. Pärnu 58% ja Kalev 38%
Kahesed. Pärnu 59% ja Kalev 61%
Vahe tuli sisse pallikaotustes, mida Pärnu tegi kaks korda enam (8 : 4) ja vabavisetes (Pärnu 4, Kalev 12, sealjuures hea viskepäeva juures tabasid mõlemad satsid neist vaid pooled).

19:59

Pärnu puhul on suur küsimärk, kas keegi peale Maxhuni saab käe lahti. Teisel veerandil jälgis Kalev meest väga suure hoolega, mis jättis teistele ruumi, kuid kaaslaste visked ei tabanud. Kui Valge, Rosenthal või Jaunzems saaks hoo üles, siis on kodusatsil võimalusi, muul juhul läheb keeruliseks.

19:47
Pärnu kaotas poolaja 47 : 53

Ai, Pärnu jaoks olid viimased sekundid valusad. Kirves ei pannud korvi alt ära ja teisel pool pani Keene sisuliselt koos poolajasireeniga kolmese ehk külalised said puhkama kuuepunktises eduseisus.

Pärnu parimad: Maxhuni 24, Kangur 7, Suurorg 6, Rosenthal 4 punkti. Lahjaks on jäänud Valge ja Jaunzemsi panus, kes on siiani vaid kahe silma peal.

Kalevit vedasid oodatult Keene ja Lewis, kelle arvel on vastavalt 21 ja 16 silma. Thomas toetas neid 8 , Kurbas 4, Nurger ja Dorbek mõlemad 2 punktiga.

19:44
47 : 50

Skoori tuleb igalt poolt, kuid pärnakate jaoks kõige valusem oli Keene'i üle käe kolmene, mis viis Kalevi pool minutit enne poolajasireeni ette kolmega.

19:42
43 : 43

Maxhuni taas kaugelt! Ulme! Kahesed 5/5, Kolmesed 7/4 ja vabavisked 2/2. Poolaja lõpuni minna üle kahe minuti ja soomlase arvel juba 24 punkti! Sealjuures on tema viimased visked päris keerulised, aga soomlane paneb hullu.

19:40
40 : 43

Thomas tegi Shaq O'Neali, kui esimene tema vabavise ei jõudnud isegi rõngani ja teine läks niisamuti mööda. Aga Pärnu poolelt ajab Maxhuni hullu edasi. Edon võttis üle kolme mehe käe kaugviske ja see loomulikult sopsas.

19:39
37 : 43

Keene vaatas, et Lewis saab kogu tähelepanu endale ning pani ise kaks rasket kahest. Kuid Pärnu poolt vastas kolmesega… ei, seekord mitte Maxhuni, vaid Suurorg.