KAHJU! Vapralt võidelnud Kanepi jäi pika lahingu järel USA imelapsele alla (3)

Toimetas Mihkel Talivee, 18. mai 2021 16:31

Kaia Kanepi.

Kaia Kanepi (WTA 66.) piirdus Itaalias Parmas toimuval WTA 250 kategooria tenniseturniiril avaringiga. Ta jäi 17aastasele ameeriklannale Coco Gauffiga (WTA 30.) alla tulemusega 6 : 7 (6), 6 : 7 (7).

Avasetis, kus enamik geime kestsid väga pikalt, õnnestus 35aastasel Kanepil 5 : 3 ette pääseda. Seejärel võitis Gauff kolm järgmist geimi ning asus omakorda 6 : 5 juhtima. Eestlanna suutis seti kiiresse lõppmängu viia, kus tal oli ka seisul 6 : 5 kasutada settpall, ent paraku läksid järgmised kolm punkti noorele ameeriklannale.

Teises setis jäi Eesti teine reket üsna kiirelt 1 : 5 taha, ent tuli sellest seisust veel kiiremini välja ja suutis pärast väga pikka geimi seisul 5 : 5 lausa juhtima minna. Gauff viis seejärel sellegi seti kiiresse lõppmängu. Kanepil oli veel nii seisul 6 : 5 kui ka 7 : 6 settpall, kuid neid tal ära kasutada ei õnnestunud. Otsustavatel hetkedel oli talendikas ameeriklanna kindlam ja võttis lõpuks võidu.

Matš kestis kokku kaks tundi ja 20 minutit (esimene sett 1:09, teine 1:11). Kanepi lõi kolm serviässa, Gauff kuus. Eestlanna tegi seitse topeltviga, tema vastane aga ainult kolm.

Teises ringis kohtub Gauff itaallanna Camila Giorgiga (WTA 83.).