„Kutsusime teda isaks. Olime töökojas koos, vaba ajal koos ja reisisime koos. Minusugust Valga poissi ta õpetas väga palju. Ta ütles alati, et ära tee mu tegude, vaid sõnade järgi, ning võttis seepeale lonksu konjakit,“ meenutab Jüri Raudsik (mikrofoniga) lahkunud vanameistrit Lembit Teesalu (vihmavarjuga).

Foto: Karli Saul
Eigo Kaljurand 20. mai 2021 08:11

Eesti motosporti tabas sellel nädalal valus kaotus, kui 75aastaselt suri Lembit Teesalu. Õhtulehe palvel meenutasid legendi omaaegsed ringrajaässad Peeter Koval, Mati Reinup ja Jüri Raudsik, kelle sõnul oli Teesalu perfektsionist, kes pani oma edule aluse garaažis. „Lembit oli väga suur spetsialist ja tal oli väga palju tehnilist taipu, mis oli tema edu pant. Võistluse ajal oli siis juba asi lihtne: kui masin töötas laitmatult, siis olid ka kiire. Ta oli omast ajast eest ja lisaks oli tal kuues meel, kuidas õigeid otsuseid teha,“ selgitab Raudsik. 

„Ta oli väga võidujanuline ja nägi selle jaoks vaeva, sest ta ei jätnud kunagi pisiasju kahe silma vahele,“ meenutab Nõukogude liidu ringrajasõidu meistrivõistlustel aastail 1981–91 14 medalit võitnud Peeter Koval. „Tal oli võidusõidu osas perfektsionist. Ma võrdleks teda Jaak Joalaga, kes valet nooti ei talunud ja jättis pigem sellisel juhul asjad tegemata. Samasugune oli Lembit motospordis, olles sealjuures tohutu fanaatik.“

Edasi lugemiseks: