WRC

BLOGI | PORTUGALI MM-ETAPP: Evans võitis ralli, Tänak punktikatse (76)

Ohtuleht.ee, 23. mai 2021 15:28

Elfyn Evans lendas Portugalis esikohale.

Foto: ZUMA Press/Scanpix

Autoralli MM-sarja hooaja neljanda etapi Portugalis võitis Toyota piloot Elfyn Evans. Mitu katsevõitu teeninud ja kindlal liidrikohal sõitnud Ott Tänak lõhkus laupäeva õhtul masina ning eestlane jättis päeva pooleli. Pühapäeval noppis Tänak maksimaalsed viis silma punktikatselt. Ralli käiguga saab tutvuda allolevas blogis.

„Me polnud siin kõige kiireimad, kuid olime kiired ja hoidusime probleemidest,“ rääkis karjääri neljanda MM-etapi võitnud Elfyn Evans ralli järel. Kui teised tipud maadlesid lõhkenud rehvide ja muude tehnilise probleemidega, siis britt suutis hädadest hoiduda.

Rahul oli ka Toyota tiimipealik Jari-Matti Latvala. „Ta on mitu korda väga napilt kaotanud, näiteks ka Horvaatias. Kuid ta on motiveeritud ja võitleb. Aga ta oli tervel nädalavahetusel väga stabiilne. Tänak võis olla kiirem, kuid rallidel peab finišisse jõudma,“ rääkis meie põhjanaaber.

Evansi kõrval astusid poodiumile Hyundai piloot Dani Sordo ja autoralli MM-sarja üldliider Sebastien Ogier. Ott Tänak oli kiireim punktikatsel, millest eest eestlane teenis viis silma.

„Ma pole autos end viimased 1,5 aastat nii hästi tundnud. Aga peame ootama järgmist korda,“ tunnistas Tänak, et masinal oli kiirust ja seis suures plaanis on paljulubav.

Portugali ralli 10 parimat

Punktikatse tulemused

MM-sarja üldseis peale Portugali rallit

1. Sebastien Ogier (Toyota) 79 punkti
2. Elfyn Evans (Toyota) 77
3. Thierry Neuville (Hyundai) 57
4. Ott Tänak (Hyundai) 45
5. Kalle Rovanperä (Toyota) 41
6. Takamoto Katsuta (Toyota) 36

Tootjate arvestus

1. Toyota 183 punkti
2. Hyundai 146
3. M-Sport: 64

WRC-hooaeg jätkub kahe nädala pärast toimuva Sardiinia ralliga.

15:20

Evans punktikatsel riske ei võtnud, kui sai 10,6 sekundilise kaotusega viienda koha. MM-sarja üldkokkuvõttes jääb ta Ogier'le alla vaid kahe punktiga, kuid Sardiinias peab prantslane teistele teed puhastama.

„Hea tunne. Me polnud siin kõige kiiremaid, kuid olime kiired ja hoidusime probleemidest,“ rääkis karjääri neljanda MM-etapi võitnud Evans. „See tuli heal ajal.“

15:15

Ainsa Hyundai WRC-masinaga üldarvestuses suurde konkurentsi jäänud Sordo kruiisis punktikatse rahulikult läbi ja kaotas Tänakule 12,7 sekundiga. Hispaanlane sai rallil teise positsiooni - ühest küljest suur õnnestumine, teisalt näitas Evans talle täna kohe kätte. „Olen väga õnnelik, et tagasitulles sain teise koha. Loomulikult olen pettunud, et Evansit kätte ei saanud, kuid ta oli kiirem,“ nentis Sordo.

15:12

Ogier'lt aeg 6.32,6 ehk prantslane jäi kahe Hyundai taha, kuid edestas Rovanperä. „Ausalt öeldes tahtsin võtta maksimumi. Keegi ei taha Sardiinias esimesena alustada, eks näis, mis saab,“ tõdes Ogier, et tema taktikamänge ei teinud, et Sardiinas paremat stardikohta saada. „Polnud meeldiv nädalavahetus, kuid paremat (kohta) olnuks keeruline loota.“

15:08

Katsutal kogunes eestlasele kaotust 11,1 sekundit, kuid jaapanlane sai tiimilt aplausi. Eelneval kolmel rallil kuuendana lõpetanud Katsuta tegi niisamuti elu parima võistluse, kui lõpetas neljandana. „See oli kindlasti samm edasi. See polnud poodiumiks piisav, kuid vaatame järgmistel rallidel,“ sõnas ta finišis. Natuke oli tunne, et jaapanlane soovinuks pühapäevalgi vajutada, aga pidi end tagasi hoidma.

15:03

Greensmith jäi punktikatsel Tänakule alla 14 sekundiga, aga britt lõpetas ralli karjääri parima viienda kohaga. „Tulevik näib helge. Nädalavahetus oli positiivne, olen väga rahul,“ säras 24aastane M-Spordi piloot.

15:00

Fourmaux kaotas Tänakule 19,5 sekundit, kuid prantslasele oli see ka üks esimesi kruusarallisid WRC-masinas. „Ma ei tea, väike aimdus on,“ ei tahtnud prantslane öelda, millal ta taas WRC-auto enda hoolde saab. „Ma ei soovinud (punkti)katsel vajutada. Ausalt öeldes oli hea nädalavahetus, õppisin väga palju masinat tundma. Aitäh M-Spordile!“

14:57

Vägev! Tänak lausa lendas rajal ning oli finišis ajaga 6.27,2 ehk 1,6 sekundit kiirem kui Neuville. Pole kahtlustki, et terve tehnikaga oleks Tänak Portugali ralli kinni pannud. Kuid rallis kahjuks oleksid ei loe ning eestlane peab leppima silmadega punktikatselt.

Kas võimas aeg tuli tänu sellele, et sul polnud kaasas varurehve?„Ma ei tea, kust vahe tuli. Hea tunne oli taas eilset kiirust näidata,“ lausus Tänak. „Ma pole autos end viimased 1,5 aastat nii hästi tundnud. Aga peame ootama järgmist korda.“

14:51

Rovenperä kaotas Neuvillele 5,3 sekundit. „Mul pole nädalavahetuse kohta midagi ilusat öelda. Väga keeruline, eile oli tehnilised probleemid ja kadusid punktivõimalused. Täna sõitsin nagu mu vanaema, kuigi usun, et isegi tema olnuks kiirem,“ võttis noor Soome äss oma Portugali ralli kokku.

14:48

Neuville vajutas aja 6.28,8! Tänase Fafe esimese läbimise võitis niisamuti Thierry, kuid siis oli aeg üle kümne sekundi aeglasem. „Ma ei tea, ma rohkemat ei suuda. Võib-olla auto liikus liiga palju, kuid üritasin rütmi hoida. Usun, et see oli hea aeg ja oli efektiivne sõit,“ rääkis belglane finišis. Tundub Neuvillelt vägev avaldus punktikatse võiduks.

14:44

Esapekka Lappi finišeeris ajaga 6.52,1, mis oli lausa 4,6 sekundit kiirem kui Östbergi tulemus. Ka kokkuvõttes oli ta edu järgnevate ees ligi kaks minutit. „Oli tugev ralli ja meie tiim tegi imelist tööd, meil polnud autoga probleeme. Sellisel karmil rallil on see vägev,“ ütles ilmselgelt rahulolev soomlane, kellelt uuriti, millal teda taas stardijoonel näeme. „Ma tõesti ei tea, peame mõtlema.“

14:40

WRC-masina rooli naamist ootav Teemu Suninen kaotas punktikatsel Östbergile 3,5 sekundiga. Kuid soomlane noppis WRC2 klassis kokkuvõttes teise koha,. „Tulemus on tõesti hea. Ralli oli hea, kuigi tänane päev oli üsna raske. Olen õnnelik, et jäime ellu ja tõin masina koju. Oleme kohaga rahul,“ lausus Suninen, kes Sardiinias saab tagumiku alla taas M-Spordi WRC-püssi.

14:36

Mads Östberg vajutas uue põhja ajaga 6.56,7. „Me ei andnud alla, vajutasime lõpuni ja katsetasime erinevaid seadeid. Teame, et Sardiinia on ukse taga ja meil on nädal valmistumiseks. Meil on väga palju, millele mõelda. Aga olen oma sõiduga rahul, kuid muidugi olid rehvipurunemised väga suured pettumused,“ rääkis norralane.

14:33

Grjazin kaotas punktikatsel Solbergile täpselt viie sekundiga, kuid ralli kokkuvõttes jäi 14,9 sekundiga rootlase ette ja teenis üldarvestuses ühe silma. „Tänan korraldajaid ja tiimi,“ rääkis venelane,. „Olen väga rahul, et finišisse jõudsin. Sellel katsel hoidsin ennast, kuid enda lõbustuseks tegin suuri hüppeid. Aga sõitsime turvaliselt ja ma väga ei vajutanud.“

14:29

Solberg finišis ajaga 7.01,7. Kui taganttulijad tulevad turvaliselt läbi siis saab rootslane üldarvestuses 11. ja WRC2 klassis viienda koha.

Suures plaanis oli Portugali ralli Solbergile pettumus, sest WRC2 arvestuses ta soomlaste Lappi ja Sunineni tempos ei püsinud. Lisaks kaotas ta minuti, kui suretas teisel päeval kurvis Hyundai välja ja see ei käivitunud.

„See oli väga keeruline ralli. Mul oli väga palju õppida, sest olin uue masinaga kruusal. Nädalavahetuse jooksul läksime paremaks ja paaril katsel olime kiired. Kuid polnud lihtne nädalavahetus. Täna võtsin väga rahulikult, kui hoidsin selleks katseks rehve, kuid need läksid juba ammu. Mitmed kurvid läksid pikaks,“ rääkis Solberg, kes kiitis viimase katse hüppeid. Meest näeb stardis vähem kui 2 nädala pärast Sardiinias, kui ta saab enda hoolde WRC auto.

14:18

Eilsed Tänaku ja Rovanperä tehnikaprobleemid panid pühapäevasele võitluspäevale korraliku põntsu, sest suures pildis on kohad jagatud ning korralikku andmist pole pole täna veel näinud. Loodetavasti kompenseerib selle äge punktikatse.

Kui Lapimaal mahtus esikolmik 19,8 ja Horvaatias 8,1 sekundi sisse, siis Portugalis jääb Sordo Evansist maha 22 ning Ogier ligi pooleteist minutiga.

13:42

Punktikatse telepilti mahuvad 14 meest. Otsa teevad lahti viis R5 masinat, kellest esimesena startiv Oliver Solberg on kokkuvõttes 11. ehk esimesena punktidelt väljas. Eks näis, kas rootslane läheb hullu ajama, sest tema ees olev Grjazin on 20 sekundi kaugusel.

Punktikatse stardilist: Solberg, Grjazin, Östberg, Suninen, Lappi, Neuville, Rovanperä, Tänak, Fourmaux, Greensmith, Katsuta, Ogier, Sordo ja Evans.

Tegelikult võivad taktikamänge teha ka Ogier ja Evans. Virtuaalselt on mõlemal 76 punkti ehk punktikatsel rohkem silmi teeniv sõitja stardib Sardiinias esikohalt. Kuid aeglasel kruusarallil tähendaks see teisele tee lahti ajamist, mistap võib teine koht olla väärtuslikum kui Portugalis ühe-kahe punkti võtmine. Kui kumbki mees punktidele ei jõua või nad lõpetavad sama ajaga, siis alustab Itaalia esikohalt Ogier, kes on tänavu võitnud juba 2 MM-etappi.

Kindlasti lähevad punktikatsel paugutama Tänak, Neuville ja Rovanperä, kellele on see ainus võimalus midagigi Portugalist näppude vahele saada.

12:36

Ehkki Evans juhtis rallit enam kui 20 sekundiga, siis britt jalga sirgeks ei lasknud… Toyota piloot sõitis aja 6.03,7, mis oli prantslase näidatust 4 sekundit kiirem.

Eelviimane kiiruskatse:

Kokkuvõttes:

12:33

Fourmaux kiiruskatsevõit on päris lähedal, sest järgmised kolm meest jäid prantslasele alla. Kõige napimalt Sordo, kes kaotas vaid 0,2 sekundiga. M-Spordi sõitja väikese peo võib ära rikkuda vaid ralli üldliider Elfyn Evans.

12:22

Fourmaux sõitis aja 6.07,7. Kas noor prantslane võtab kiiruskatse võidu? Rovanperä kaotas talle 4,7 sekundiga, Hyundai mehed Neuville ja Tänak poole minutiga. Ja ega järgnevatel meestel pole ka mõtet gaasi põhja vajutada, sest päeva olulisema katse eel pole vaja riske võtta.

12:17

Kui Neuville punktikatse peaproovis ehk Fafe kiiruskatsel vajutas ning võttis kindla võidu, siis Felgueirase läbimise tegi belglane taas autopiloodiga, kui kaotab parimatele pool minutit. Huvitav, kas Thierry selline skeemitamine toob punktikatsel edu.

12:14

WRC2 klassis liigub võidu suunas Lappi, kes edestab Sunineni pooleteist minutiga. JWRCs on esikolmik Läti-Soome-Eesti, kui poodiumikohtadel on Sesks, Pajari ja Virves, aga seal võib vahesid mõõta kalendriga. Kõvem andmine käib WRC3 klassis, kus Kajetan Kajetanowicz juhib Yohan Rosseli ees vaid 6,9 sekundiga. Jeets toiab 12. kohta.

12:09

Ralli eelviimane kiiruskatse on Felgueirase teine läbimine. Hommikul tegi just sellel katsel Evans Sordoga sotid selgeks, kui edestas hispaanlast ligi 10 sekundiga.

11:56

Jaanil oli kommentaariumis küsimus: Mida see 5 punkti enam annab?

Tõsi ta on, et Tänaku seis on Portugali ralli järel üsna keeruline. Virtuaalselt on enne punktikatset Evansil ja Ogier'l 76 punkti, Neuvillel 53 ja Tänakul 40. Samas on Portugali ralli järel MM-kalendris veel kaheksa etappi. Sardiinia ralli on ajalooliselt Hyundaile sobinud, kui nad on viimasest viiest võistlusest võitnud neli. Perfektse saldo rikkus Tänak, kes võitis etapi 2017. aastal Ford Fiestaga. Sardiiniale järgnevad Safari ralli ja Rally Estonia, kus Tänak võiks niisamuti esimestega vahet vähendada.

Seis pole lootusetu, kuid eksimisruum hakkab saarlasel tõepoolest otsa saama. Aga enne tuleb muidugi ka Evansil ja Ogier'l Portugali ralli lõpuni tulla.

11:46

Videopilt Fourmaux' ärevast olukorrast. Sama hüpe on aastate jooksul saanud saatuslikuks paljudele sõitjatele, kuid prantslasel läks pühapäeval õnneks.

11:12

Neuville võttis katsevõidu, sest ka Evans jäi talle alla. „Seni on kõik hästi, asjad töötavad väga hästi ja olen õnnelik,“ ütles belglasele 6,7 sekundiga kaotanud Evans.

18. kiiruskatse tulemused:

Kokkuvõte:

11:10

Neuville'i esikohaaeg 6.39,2 jäi püsima ka peale Sordo tulekut, kes oli tiimikaaslasest 7 sekundit aegalasem. Kas hispaanlane lehvitas rallivõidu osas valget rätikut ja enam riske ei võta?

„Ma pole õnnelik, sest päeva esimesel katsel kaotasime palju aega. Teisel katsel üritasin vajutada, kuid ma polnud masina tagaosa tasakaaluga rahul,“ nentis Sordo, et Evans on temast kiirem ja kui britt ära ei käki, siis ta Toyota mehe vastu ei saa.

11:06

Ralli kokkuvõtte kolmas mees Ogier jäi Neuville'le alla 6,9 sekundiga. „Väga tunnetust polnud, sest hoidsin rehve,“ tunnistas prantslane, kes ütles, et läheb punktikatsel vajutama.

11:03

Kasutal kogunes kiiruskatse lõpuks 11,5 kaotussekundit. „Tulin turvaliselt läbi. Ma ei tea, mida suudan teha punktikatsel, aga üritan parandada,“ lausus ralli neljanda koha suunas sõitev jaapanlane.

11:01

Libeduse üle kurtnud Greensmith kaotas Neuville'le 9,8 sekundiga, aga edestas tiimikaaslast Fourmaux'd 7,6 sekundiga, millega tõusis prantslasest kokkuvõttes mööda. M-Spordid annavad omavahel korralikult kuuma.

10:58

Fourmaux elas kiiruskatse lõpus üle äreva olukorra, kui masin lendas hüppe järel teepervele, kuid prantslase õnneks masin käest ei läinud. „Oli väga ilus katse, aga olen hädas rehvidega. Proovime erinevaid asju, kuid need ei tööta. Aga see on osa mängust,“ ütles Neuville'le 17,4 sekundiga alla jäänud M-Spordi sõitja. Paistab, et Neuville'i aeg 6.39,2 on päris-päris kõva põhi.

10:55

Tänak jäi belglasele alla 4,5 sekundiga. Hyundai piloot tunnistas, et teede nautimiseks aega pole, sest mõtted on juba punktikatsel. „Peame seal sõitma ja üritame,“ ütles napisõnaline eestlane finišis.

10:52

„Pidamine oli väga hea, parem kui ootasin. Aga ma ei vajutanud. Punktikatsel saab olema keeruline, sest me ei valmistanud vaid seal pingutamiseks,“ tunnitas Fafe kiiruskatse Neuville'st 18 sekundit aeglasemalt läbinud Rovanperä.

10:47

Finišis oli väike segadus, sest Neuville pidi sõitu alustama 8:33, aga läks kruusale viis minutit varem. Mehelt uuriti, mis ta varem alustas. „Ei, ma alustasin siis, kui roheline tuli süttis,“ imetas belglane. Kummaline keiss, sest keegi mingi jama lasi läbi, aga suures plaanis muidugi pole vahet.

10:44

Päeva kolmas ja ralli 18. kiiruskatse on legendaarne Fafe. Kuna üldkokkuvõttes on vahed suured, siis vaevalt sõitjad hüppeid täisgaasiga lasevad, vaid pigem proovitakse taaskord puhtalt läbi tulla. Õnneks on sama rada ka punktikatse ning siis näeb eeldatavasti juba kõvemat paugutamist, sest eelkõige Tänak, Neuville ja Rovanperä vajavad Portugalist mingeidki punkte.

10:34

Kuue WRC-mehe (Evans, Sordo, Ogier, Katsuta, Greensmith, Fourmaux) järel nopivad täna üldarvestuse punkte ka R5ga sõitjad. Kokkuvõttes on 7. Esapekka Lappi (VW Polo), 8. Teemu Suninen (Ford Fiesta), 9. Mads Östberg (Citröen C3) ja 10. Nikolai Grjazin (VW Polo). Viimane ennast väga kindlalt tunda ei saa, sest Hyundaiga kihutav Oliver Solberg jäi 17. kiiruskatse järel venelasest maha vähem kui 15 sekundiga.

16. kiiruskatse finišisse jõudis ka JWRC-klasss sõitev Robert Virves, kelle ülesanne on täna lõpuni tulla. Teise päeva järel kaotas Virves lätlasest liidrile Martins Sesksile üle 9 minuti, kuid see andis klassi kokkuvõttes kolmanda koha, sest seitsmest masinast neli jätsid esimestel päevadel ralli pooleli ja jätkasid superralli süsteemis.

10:26

17. Kiiruskatse tulemused:

Seis kokkuvõttes:

10:24

Elfyn Evans noppis Toyotaga järjekordse kiirusekatsevõidu, kui finišis oli ta edu Sordo eees 1,5 sekundit. Kokkuvõttes lahutab mehi 21,7 sekundit.

10:21

Sordo vajutas uue põhja 5.46,0, mis oli Greensmithist 1,7 sekundit parem. Millega vastab Evans?

10:18

Ka Katsuta kulgemine rallisõitu ei meenuta, kui mees kurvides külge ette ei lase ning jaapanlane kaotab lühikesel katselt Greensmithile ligi 20 sekundit. Sellega on klaar, et Ogier puhta sõiduga kolmandalt kohalt madalamale ei kuku.

Kuid nüüd ootame Sordot: kas hispaanlane suudab Evansi surve alla panna?

10:13

Tänak läbis 17. kiiruskatse ajaga 5.56,3. Greensmith oli temast 8,6 ja Fourmaux 2,6 sekundit kiirem ning Rovanperä 1,3 sekundit aeglasem. Ohtutu kulgemise meistriklassi näitab Neuville, kes oli kiirematest taaskord paarkümmend sekundit aeglasem.

Kahjuks selle kiiruskatse lõpust sõitjate juttu ei edestata.

09:49

Rehvistrateegia: Evans, Sordo, Katsuta, Greensmith, Fourmaux, Rovanperä võtsid kaasa kuus rehvi, millest neli pehme seguga. Ogier'l ja Neuvillel on kaasas viis rehvi ning Tänakul varurehve kaasas pole.

09:43

Evans võtab kindla katsevõidu, edestades Fourmaux'd 8,9 ja Sordot 9,6 sekundiga. Kokkuvõttes on briti edu Sordo ees 20,3 sekundit.

„Surusin väga kõvasti. Katse oli keeruline, sest polnud nii palju pidamist, kui lootsin,“ selgitas vägeva aja vajutanud Evans.

16. kiiruskatse tulemused:

(ewrc-results.com/Ekraanitõmmis)

Kokkuvõte:

(ewrc-results.com/Ekraanitõmmis)
09:38

Ohoh, ka Sordo jäi Fourmaux' ajale alla 0,7 sekundiga.

„Ma polnud rahul, tegin sellel keerulisel katsel vigu. Ma ei taha eksida, kuid tahan panna Evansi surve alla,“ selgitas Sordo.

09:36

Aegadest paremini iseloomustab kiiruskatset sõitjate laused:

Rovenperä: „Proovin midagi auto vedrustuse ja geomeetriaga. Panin selle tarbeks alla kõvad rehvid, et säästa pehmeid. Pidin seetõttu üsna aeglaselt sõitma.“

Fourmaux: „Kiiruskatse oli tore, kuid ausalt öeldes oli see nagu suusatamine. Oli puhas sõit, kuid näen oma rehvidega palju vaeva. Ma arvan, et need on omadega sisuliselt surnud, nii et tuleb pikk päev.“

Greensmith: „Olin ettevaatlik, sest paljudes kohtades võib teha vigu.“

Katsuta: „Tahtsin lihtsalt läbi tulla, kuid oli väga libe ja ei teinud ka head sõitu.“

Ogier: „Oli keeruline katse, ilmselgelt ma ei vajutanud. Usun, et kõik alustasid päeva ettevaatlikult.“

09:29

Fourmaux tuli ajaga 6.14,0, Greensmith oli temast pool sekundit aeglase, Rovanperä ja co jäid juba kaugemale. Selles plaanis on kummaline seis, et suurem osa piloote hoiavad masinaid punktikatseks, võidu sõidavad vaid kaks esimest.

09:25

Tänak jõudus finišisse ajaga 6.32,9, mis on üle 10 sekundi aeglasem kui Rovanperä aeg ja 10 sekundit kiirem kui Neuville.

„Sõitsime katse lihtsalt läbi,“ tunnitas ilma varurehvita rajale läinud Tänak, kes on kolmandaks päevaks pannud pähe ka uue kiivri. Mehe sõnul tehti seegi samm punktikatsele mõeldes. „See on pool kilo kergem.“

09:11

Jari-Matti Latvala selgitas eilset Rovaperä katkestamist. „Poisid läksid Amarante kiiruskatsele, kui hakkasid masinat lähemalt uurima. Autol oli üks tehniline rike, mis ei mõjutanud selle liikumist. Aga kui ta oleks alustanud pikka kiiruskatset, oleks olnud väga suur oht, et autole oleks rohkem kahju tekitatud,“ ütles Toyota meeskonna juht portaalile Rallit.fi

Otsuse taga oli ka kaalutlus, et sama masinaga tuleb sõita Sardiinia rallil. „Tegime meeskonnaga läbi riskistsenaariumi ja lõpptulemusena palusime Kallel tagasi hooldusalasse sõita,“ selgitas Latvala, kes ei soovinud täpsustada tehnilise rikke sisu.

Latvala kinnitas, et Toyota praegune seis on kena. „Arvestasime, et meil pole Tänaku vastu mingit võimalust, sest ta oli väga kiire. Aga siis mäng muutus," jätkas soomlane, kes kinnitas, et Ogier ja Katsuta täna omavahel võidu sõitma ei hakka.

08:59

Viimase päeva eel on tekkinud kolm võitluspaari, kui 1. ja 2. kohta hoidvat Evansit ja Sordot lahutab vaid 10,7 sekundit, nende selja taga on Ogier' ja Katsuta vahe poolteist sekundit ning üsna ühes augus on ka duo Fourmaux ja Greensmith. Kuid vaevalt viimases kahes paaris tohivad tiimikaaslased gaasi põhja vajutada, sest peamine on lõpuni tulla.

Tänane stardijärjekord: 1. Neuville, 2. Rovanperä, 3. Tänak, 4. Fourmaux, 5. Greensmith, 6. Katsuta, 7. Ogier, 8. Sordo, 9. Evans.

21:41

Üldseis:

21:40

15. kiiruskatse tulemused:

21:39

Ainsa Hyundai piloodina veel kõrges mängus püsiv Sordo võitis päeva viimase katse kindlalt ning kärpis üldarvestuses vahet Evansiga 10,7 sekundile.

21:22

Ogier sõidab Fourmaux'ga välja võrdse aja. Greensmith on hetkel kolmas (+14,1).

21:15

Portos on alanud päeva viimane, kolme kilomeetri pikkune katse.

20:05

Tänane viimane kiiruskatse algab kell 21.03.

20:04

Kiiruskatse tulemused:

20:02

Sellest on tõeliselt kahju. Uueks liidriks tõusis Evans, järgnevad Sordo ja Ogier.

20:01

Vabandame viivituse pärast. Adamo kommenteeris Tänakuga juhtunut järgmiselt: „Ei tea. Näen sama, mida teie. Usun, et täna on ralli tema jaoks läbi. Hindan teid pingutuse eest, kuid ei näe selles midagi positiivset. Tean, kui palju meeskond selle nimel vaeva nägi. Mu töö on nüüd neid lohutada. Pean kõigepealt ise rahunema.“

19:51
19:49

Tänakul tuli ratas alt! Eestlane on sunnitud katkestama. Milline ebaõnn…

19:47

19:32

Pika katse finišis on Ogier, Fourmaux (+18,9) ja Greensmith (+1.27,0).

19:20

Mõned minutid varem selgus, et Kalle Rovanperä 14. kiiruskatsel ei stardi. Soomlasel on masinaga probleeme ja ta on sunnitud katkestama.

19:04

Tänak jõudis uhke tähiseni. Veerand tuhat katsevõitu!

19:01

Ja katse on alanud, rajal on Fourmaux.

18:37

Tänase päeva eelviimane kiiruskatse algab kell 18.54. Teist korda läbitakse Amarante 37,92 km pikkune katse.

18:36

Mõistagi rallit on veel palju sõita ja juhtuda võib nii mõndagi, aga jooksvas edetabelis, arvestamata punktikatset, oleks üldseis selline:

1. Ogier - 73 punkti

2. Evans - 69

3. Tänak - 65

4. Neuville - 53

5. Rovanperä - 47

6. Katsuta - 34

18:20

Üldseis:

18:19

13. kiiruskatse tulemused:

18:16

Eestlasele päeva neljas katsevõit!

18:16

Aga Tänak lööb Rovanperä aja üle!

18:14

Evans sõidab välja kolmanda aja (+1,9) ja Sordo läheb neljandaks (+2,8). Parima ajaga on jätkuvalt Rovanperä.

18:06

Ogier (+7,7) jääb finišis alla nii Katsutale (+0,9) kui ka Rovanperäle.

18:00

Rovanperä edestab finišis Fourmaux'd 20,5 ja Greensmithi 47,1 sekundiga. Praeguseks on katse lõpetanud kolm pilooti.

17:57

VIdeomeenutus eelmistest kiiruskatsetest. Need katsed võitis ei keegi muu kui Tänak.

17:46

Alanud on 13. kiiruskatse, rajal on Fourmaux.

17:20

Üldseis:

17:19

12. kiiruskatse tulemused:

17:14

Tänaku kommentaar: „Katsed on pisut rasked. Aga sõitsime puhtalt ja seda meil ongi vaja.“

17:13

Katsevõit Evansile. Tänak jäi talle alla 0,6 ja Sordo 4,3 sekundiga.

17:09

Evans aga edestas Sordot kolmandas vaheajapunktis 3,5 sekundiga.

17:08

Sordo lööb Ogier' aja 0,7 sekundiga.

17:07

Katsuta finišis neljanda ajaga (+7,7).

17:04

Rajale läks liider Tänak!

17:01

Ogier hetkel finišis parima ajaga. Järgnevad Rovanperä (+0,8) ja Greensmith (+5,0).

16:54

Greensmith ja Fourmaux (+15,3) on finišis.

16:50

Varem teatas Hyundai, et Neuville oli taas sunnitud katkestama. Belglane tuleb uuesti starti homme.

16:39

Oleme rallilainel tagasi! Rajal on Fourmaux.

13:26

Nüüd tuleb väike paus, 12. kiiruskatsele antakse start kell 16.38.

13:25

Üldseis:

13:25

11. kiiruskatse tulemused:

13:16

Tänak sai kolmanda järjestikuse katsevõidu! Evans jäi talle 0,9 sekundiga alla.

13:15

Evans läheb katsel liidriks. Sordost oli ta 1,5 sekundi võrra nobedam.

13:13

Katsuta on finišis hetkel kolmanda ajaga (+15,1).

13:13

Dani Sordo, kes on Portugalis sõitnud suurepäraselt, lööb Ogier' aja 5,4 sekundiga.

13:10

Neuville jõudis probleemide kiuste finišisse, kaotades Ogier'le 47,0 sekundiga. „Meil oli mingi probleem ja me ei suutnud seda lahendada. Otsustasime jätkata, kuid see ei näe hea välja.“

13:05

Ogier tegi suurepärase katse, lüües Greensmithi aja 18,4 sekundiga. Tõsi, kuigi rahulolev valitsev maailmameister polnud. „Hommik pole hästi läinud. Esimesel kahel katsel polnud mul sellist kiirust nagu tahtnuks. Eksisime mõnede otsustega, kuid jätkame võitlemist.“

13:00

Finišis on kolm meest. 1. Greensmith, 2. Fourmaux (+8,1), 3. Rovanperä (+9,0).

12:53

Fourmaux'le pikk kiiruskatse meeldis: „Oli imeline katse, nautisin seda väga!“

12:53

Fourmaux jõudis finišisse.

12:43

Paistab, et Neuville'il olid eelmisel kiiruskatsel probleeme ja seetõttu start viibis. Nüüd on belglane aga siiski rajal.

12:42

Vahepeal on startinud ka Ogier, kes jõudis esimesse vaheajapunkti kiireima ajaga, edestades Greensmithi 1,9 sekundiga.

12:30

Paistab, et Neuville ei tulegi starti.

12:29

Alanud on ralli pikim, 37.92 km Amarante katse! Rajal on Fourmaux

11:49

Kümnes kiiruskatse:

Seis kümne kiiruskatse järel:

11:47

Tänak võidab järjekordse kiiruskatse, olles Evansist 4,8 sekundit kiirem! „Kokkuvõttes on täna üldine tunne parem. Sel katsel ei olnud ehk nii hea, aga auto liigub sujuvalt.

11:43

Evans sõidab Sordoga samasse auku, waleslane on 0,1 sekundit väledam.

11:43

Katsuta teeb omakorda 10,3 sekundiga pähe Ogier'le. Sordo on seejärel Katsutast 6,4 sekundit kiirem. Vahel lähevad päris suureks.

11:36

Ogier tegi ilmselt sõiduvea, on endast väljas ja keeldub kommentaaridest. Rovanperäst on ta siiski 0,7 sekundit kiirem.

11:34

Rovanperä on Greensmithist küll 0,7 sekundit kiirem, kuid soomlane on üsna pettunud kogu selles võistluses.

11:29

Esimesed mehed liiguvad 10. katse finiši suunas. Seni on kiirem Gus Greensmith.

11:10

Tihe päev jätkub 10. kiiruskatsega, mil pikkust enam kui 22 km. Kas Tänak jätkab sama võimsalt kui hommikusel esimesel katsel?

10:50

Üheksas kiiruskatse:

Seis üheksa kiiruskatse järel:

10:47

Tänak alustab päeva ülivõimsalt ja on Evansist 7,5 sekundit kiirem. Fenomenaalne kiiruskatse! Tänaku kommentaar: „Tunne oli hea ja olen autoga rahul. Tundsin end palju paremini kui eile.“

10:43

Evans on omakorda Sordost 1,5 sekundit kiirem. Varsti peaks Tänak kõik need ajad üle sõitma, sest eestlase vaheajad on võimsad.

10:41

Sordo on omakorda Ogier'st 2,5 sekundit kiirem. Hispaanlane tunnistas, et kaotas kiiruskatse keskel aega.

10:37

Tulemusi üheksandal katselt: Ogier on kiireim, talle järgnevad praegu Greensmith +0,4, Rovanperä +6,9 ja Neuville +27,9

10:07

Meenutame, mis juhtus eile Neuville'iga:

10:02

Algab teine rallipäev! Väidetavalt on tegemist veelgi raskema katsumusega kui reedene. Eks näis! Pöidlad pihku!

22:46
22:10

Tänaku muljed pärast reedese viimase katse võitu: „Fännide ees on veidi imelik sõita! See on olnud nõudlik päev – nii palju on juhtunud ja nii palju on olnud erinevaid teemasid. Ootan natuke puhkust, enne kui homme uuesti alustame.“

22:00

Üldseis kaheksa kiiruskatse järel:

21:59

Kaheksanda kiiruskatse tulemused:

21:57

Tänak tõmbab päeva kiireima ajaga 2.31,4 Evansile koti pähe ning see tähendab seda, et ta läheb teisele võistluspäeval vastu liidrina, edestades Evansit 6 ja Sordot 9 sekundiga.

21:53

Viimaste WRC masinatena rajale ralli üldliider Tänak ja teine mees Evans.

21:51

Jaapanlane on selles paaris nobedam, kuid Ogier'le kaotab 2,1 sekundiga.

21:48

Nüüd annavad kuuma Katsuta ja Sordo.

21:46

Ogier näitab noorele soomlasele, kuidas gaasipedaali vajutada ning sõidab ka hetkel kiireima aja 2.32,7.

21:43

Rajal Ogier ja Rovanperä.

21:42

Greensmith võtab selles paaris võidu, aeg 2:34,5 on prantslase omast lausa kolme sekundi võrra kiirem.

21:39

WRC3 mehed jätkavad hiljem ja teevad nüüd ruumi WRC masinatele! Esmalt rajal Greensmith ja Fourmaux.

21:24

Nüüd on WRC3 kord, kus Egon Kaur on kokkuvõttes hoidmas 5. ja Gregor Jeets 17. kohta.

21:13

Esmalt on rajal WRC2 masinad.

21:09

Sprinti sõidetakse rallikrossiringil paaridena.

21:07

Reedeseks viimaseks kiiruskatseks on 3,36 km pikkune rallisprint. Vahepeal tuleb teha ka oluline parandus: kuna Neuville'i masina rataste alt lennanud tolmupilv rikkus Evansi kiire sõidu, otsustas žürii britile kuuendal katsel anda Ogieriga sama aja ja nii on Evans kokkuvõttes teisel kohal, kaotust Tänakule 2,7 sekundit.

20:03
18:52

Päeva viimane, 3,36 km pikkune kiiruskatse algab kell 21.03. Eks paistab, kas Neuville seal starti tuleb. Praegu annavad nad igal juhul tee ääres kaardilugejaga pihta, et masin enam-vähem sõidukõlbulikuks kõpitseda.

18:51

Üldseis pärast seitsmendat kiiruskatset:

18:50

Seitsmenda kiiruskatse tulemused:

18:46

Nii ongi. Sordo kaotab finišis kiiruskatse esimesele Ogier'le 21,7 sekundiga ning see tähendab seda, et katse järel kommentaaride jagamisest loobunud Tänak tõuseb üldliidriks, edestades Sordot 3,4 ja Katsutat 12 sekundiga.

18:41

Sordo on hädas! Hispaanlane suretas ühes kurvis mootori välja ning kaotas omajagu aega. Ilmselt tähendab see seda, et Sordo loovutab üldarvestuse liidrikoha eestlasele.

18:35

Fourmaux, kes küll esimest viiulit ei mängi, teeb spinni ja lõhub rehvi, kuid erinevalt Neuville'ist jääb prantslase auto enam-vähem terveks.

18:33

Katsuta pressib end 3,3 sekundiga Tänaku ette.

18:31

Ja selline näeb Neuville'i auto parem tagakülg välja:

18:30

Neuville'i väljasõit:

18:27

Vahepeal jõuab finišisse ka Tänak, kes kaotab Ogier'le 9 sekundit.

18:27

Kui Neuville kaotab Ogierile pea kolm ja pool minutit, siis belglase tolmu ohvriks langenud Evans 37,3 sekundiga.

18:25

Neuville'i masina parem tagumine külg on täiesti katki. „Olin liiga kiire sinna kurvi minnes,“ tunnistab Neuville pärast katse lõppu ausalt.

18:24

Neuville hakkab tema järel startinud Evansile jalgu jääma ning kogu tema masina tagant tolm lendab otse Evansi masina esiklaasi. Võib arvata, et seetõttu kannatab ka Evansi kiirus.

18:21

Belglane katsub siiski jätkata ja jätkabki, ent aega läks siin kõvasti kaotsi. Sellal kui Neuville roolib, peab kaardilugeja ust käega kinni hoidma, et see lahti ei läheks. Tempo pole muidugi suurem asi.

18:19

Neuville sõidab rajalt välja!

18:19

Ogier teeb ajaga 11.42,7 põhja.

18:05

Portugali ralli seitsmes kiiruskatse, 18,16 km pikkune Mortagua on alanud, kui Ogier on rajal.

17:20

Üldseis kuue kiiruskatse järel:

17:19

Kuuenda kiiruskatse tulemused:

17:17

Sordo kaotab Tänakule 2,7 sekundiga ja see tähendab seda, et meie mees on kuuenda kiiruskatse kiireim. Kokkuvõttes on Tänak jätkuvalt kolmas, kaotades Sordole 9,3 ja Neuville'ile 1,1 sekundiga.

Seitsmes kiiruskatse algab kell 18.05.

17:04

Tänak ütles WRC+ ülekandele, et olud on head, lisades samas, et eelmise kiiruskatse ajakaotuse põhjustas purunenud rehv.

Ott Tänak.

(EPA/Scanpix)

16:59

Tänak läheb kiiruskatse liidriks, meie mees edestab Neuville'i 0,3 sekundiga.

16:58

Evans kaotab Neuville'ile 1,1 sekundiga, nüüd mõõdab kuuenda katse kurvilisi teid Tänak.

16:53

Neuville edestab Ogieri finišis lausa 6,6 sekundiga!

16:52

Ogier saab ajaks 11.59,3.

16:39

Ogier rajal ja kuues kiiruskatse on alanud!

16:16

Kuues kiiruskatse, 18,82 km pikkune Arganil 2 algab kell 16.38.

16:12

Üldseis viie kiiruskatse järel:

16:12

Viienda kiiruskatse tulemused:

16:10

Viimase WRC mehena rajale läinud ralli üldliider Sordo näitab taaskord klassi, kui võidab kiiruskatse ajaga 13.04,4. Tänak katsel seitsmes (+4,4) ning kokkuvõttes langes meie mees kolmandaks, lubades mööda Neuville'i.

16:02

Kahjuks ei võeta selle kiiruskatse lõpus tavapäraseid välkintervjuusid, nii ei saa ka kohe teada, mis Tänakul katse lõpus täpsemalt juhtus. Teises vaheajapunktis 12,13 km peal oli Tänaku edu belglase ees kolm sekundit.

15:57

Rovanperä kaotab Neuville'ile vaid 0,3 skundiga ja on hetkel katse teine mees.

15:55

Kiiruskatse viimastel kilomeetritel annab Tänak pisut tagasi ja lõpetab hetkel neljanda ajaga, kaotust Neuville'ile 3,8 sekundit.

15:49

Neuville edestab Ogieri finišis täpselt kolme sekundiga. Samal ajal sõidab Tänak heas tempos ja juhib nii esimese kui ka teise vaheajapunkti järel.

15:45

Esimesena saab aja kirja Ogier, kes hoiab kokkuvõttes alles 8. kohta. Eks paistab, kui kõva argument seitsmekordse ilmameistri 13.08,0 on.

15:37

Viies kiiruskatse on alanud!

Teist korda läbitakse katse Gois pikkusega 19,51 km.

15:10

Neljas kiiruskatse:

Seis nelja kiiruskatse järel:

15:06

Kiiruskatse teine läbimine on igal juhul põnev. Rovanperä on kiireim, järgnevad Greensmith (+1,4) ja Sordo (+2,0). Põnev.

14:54

Tänak pole kuigi jutukas: „Peamine eesmärk on päeva lõppu jõuda.“

14:51

Tänak on Neuville'ist 0,9 sekundi jagu aeglasem. Evans kaotab belglasele 0,9 ja Ogier 2,2 sekudniga.

14:45

Neljas kiiruskatse: Neuville on Ogier'st 2,2 sekundi jagu kiirem. Näis, mida suudavad järgmisena Evans ja Tänak.

14:44

Nüüd läbitakse uuesti päeva esimene kiiruskatse, mille Tänak võitis. Ootame põnevusega.

14:43

WRC3 klassis hoiab Egon Kaur kolme katse järel üheksandat kohta, kaotades Jan Solansile 51,5 sekundiga. Gregor Jeets on 17. kohal, kaotust on 2.28,4.

Robert Virvest on tabanud probleemid… Ta on JWRC klassi viimane ja kaotab liidrile Jon Armstrongile kolme ja poole minutiga. Eestlane pidi teise katse alguses rehvi vahetama.

14:01
13:05

WRC3 klassis hoiab Kaur kahe katse järel kümnendat kohta, kaotust Jan Solansile on 33,5 sekundit. Gregor Jeets kaotab WRC3 klassi liidrile poolteist minutit ja hoiab 17. kohta. Robert Virves pole veel teist katset lõpetanud.

12:55

Et saada aimu Portugali teede olemusest, võtab Evans meid kaasa eilsele testikatsele:

12:49

Kolmas kiiruskatse:

Seis kolme kiiruskatse järel:

12:47

Sordo võidab kolmanda kiiruskatse Tänaku ees 3,5 sekundiga. Kokkuvõttes on hispaanlase edu eestlase ees 6,7 sekundit. Hyundaile toob kolmikjuhtimise Neuville (+10,0). 

Sordo: „Olen rahul. Seekord oli üsna libe. Uus kaardilugeja (Borja Rozada) on väga hea ja näitab kõrget taset.“

12:43

Kurb. Greensmith alustas päeva hästi, aga nüüd lõhkus ta rehvi ja kaotas palju aega… Mees tegi ise sõiduvea.

12:35

Ai-ai… Rovanperä kaotab Tänakule 13,5 sekundiga. Tasub meelde tuletada, et ta sõidab Portugalis esimest korda WRC autoga. Lisaks jäi eelmine etapp Horvaatias peaaegu täielikult vahele. Soomlane tunnistas taas, et tal on autoga väga suuri raskusi. Tema kahjuks pole täna võimalus minna ka hooldusalasse asja parandama.

12:31

Seis kolmandal kiiruskatsel: Tänak, Neuville +0,9, Evans +3,8, Ogier +11,8.

Tänaku kommentaar: „Vähemalt oleme kohal ja loodetavasti leiame pärastlõunal parema enesetunde.“

12:15

Virvese mõtted eile õhtul:

12:14

Egon Kaur sõitis R5 autode seas avakatsel välja 18. aja, kaotust Nikolai Grjazinile kogunes 19 sekundit. Gregor Jeets kaotas venelasele 48,6 sekundit ja sai kirja R5 autode seas 28. aja. Robert Virves oli avakatsel JWRC klassis kaheksas, kaotades soomlasele Sami Pajarile 23,7 sekundiga.

12:10

Algab kolmas kiiruskatse, mil pikkust veidi enam kui 18 km.

11:53

Teine kiiruskatse:

Seis kahe kiiruskatse järel:

11:47

Teise kiiruskatse võidab siiski Sordo, kes saab sõita puhtamal teel. Ta edestab Tänakut 3,6 sekundiga ja tõuseb ka ralli liidriks! Sordo kommentaar: „Auto töötab väga hästi. Uue kaardilugejaga on algus raske mei mõlema jaoks.“

11:43

Põnev on fakt, et ainult Tänak sõidab kolme pehme ja ühe kõva rehviga. Kõik ülejäänud WRC mehed panid alla neli pehmet.

11:37

Katsuta kaotab Tänakule 2,7 sekundiga. Jaapanlane on teisel kiiruskatsel kõige kiirem Toyota!

11:36

Rovanperä kaotab Tänakule kolme sekundiga ja pole üldse rahul. Auto on kehvalt juhitav ja mees ise pole ka enda sõnul parimas hoos.

11:32

Tänak saab kirja teise katse seni parima aja. Neuville'ist on ta 1,9 sekundi jagu kiirem. Evans jääb 4,6 ja Ogier 7,4 sekundi kaugusele. Tänak vihjab kommentaaris, et ei tunne end tegelikult kõige paremini: „Peame kindlasti veel paremaks saama. Peame kõvasti võitlema, asjad ei tule naturaalselt.“

11:26

Neuville on teisel kiiruskatsel Ogier'st 5,5 sekundi jagu kiirem. Neuville'i kommentaar: „Hea katse. See oli isegi väga puhas sõit. Püüdsin leida head tasakaalu ja olla efektiivne.“

11:18

Teisel kiiruskatsel on pikkust juba ligi 20 km. Praegu on esimesed mehed 12 km peal ning Neuville on Ogier'st veidi kiirem.

10:55

WRC2 arvestuses tuleb kindlasti äge andmine. Avakatsel oli parim Östberg, kes edestas 0,3 sekundiga Sunineni ja 6,1 sekundiga Lappit. Kõik nad võitlevad tänavu selle nimel, et järgmiseks aastaks jälle WRC autosse pääseda. Iga sekund ja iga punkt on ülitähtis. 

10:47

Esimese kiiruskatse tulemused:

10:42

Sordo jääb Tänakule alla 0,4 sekundiga ja kiiruskatse võit peaks meie mehe jaoks kindel olema.

10:39

Greensmith alustab suurepäraselt! Ta kaotab Tänakule vaid 0,5 sekundiga... Kõva tase igal juhul.

10:34

Rovanperä kaotab Tänakule 2,9 ja Katsuta 4,7 sekudniga. Põnev on näha, millise aja sõidab peagi välja Dani Sordo. Siis saab ka aimu, kuidas teeolud muutuvad.

10:28

1. kiiruskatse! Seni on Tänak kõige kiirem! Ta edestab 0,5 sekundiga Neuville'i, 2,5 sekundiga Evansit ja 5,1 sekundiga Ogier'd!

10:20

Esimesed mehed on kenasti rajal, kavas on 12 km pikkune avakiiruskatse!

08:28

Kena hommikut! Rallipäeva alguseni on veel veidi aega, seega tasub teha üks kiire kohv ja hommikusöök ning siis juba rallilainele häälestuda. Ees ootab raske päev: kaheksa kiiruskatset, 122 km, null hoolduspausi…

22:03

Halb uudis: norralane Ole Christian Veiby andis positiivse koroonaproovi ega saa Portugali rallil startida.

18:20
16:24

Tundub, et testikatse on lõppenud ka lahjemate autode jaoks, sest juba mõnda aega pole uusi aegu tulnud. Kui nii, siis Egon Kaur piirduski ühe läbimisega – aeg 3.23,5 oli üldarvestuses 35. ja Rally2 autode seas 25.

Gregor Jeets sõitis katset kolm korda ja sai parimal juhul kirja aja 3.24,0, millega oli nii üldarvestuses kui ka Rally2 masinate hulgas täpselt Kauri selja taga.

Ford Fiesta Rally4-ga kihutava Robert Virvese kolmest läbimisest parim oli 3.38,7, mis oli kokkuvõttes 45. ja oma klassis 3.

14:52
14:49

Testikatse võitis lõpuks Evans, Tänak oli teine!

14:12

Egon Kaur saab esimesel läbimisel kirja 3.23,5. Rally2 autode seas on see 25. aeg, Gregor Jeets on 3.29,1ga praegu 29. real. Kiireimad on soomlased Lappi ja Suninen, vastavalt aegadega 3.14,0 ja 3.14,4.

14:00

Evans lükkas gaasi põhja ja läks testikatse liidriks:

13:36

Tänak läbib testikatse neljandat korda ajaga 3.06,2 ning on liider. Gregor Jeets (Škoda Fabia Rally2 evo) sai esimesel läbimisel kirja 3.29,1. Muide, stardis on ka kuulus jalgpallitreener Andre Villas-Boas, tema sõidab Citroen C3 Rally2 autoga ja läbis testikatse esimesel korral 3.46,5ga. 

13:02

Tänak on väle!

12:24

Värske seis testikatselt:

11:53

Tänak tegi testikatse senise kiireima läbimise, ajaks 3.07,1!

11:35

Õige ralli algab siiski reedel, seega on paras aeg teha üks suurem eelvaade:

11:28

Testikatse senised tulemused:

11:18

Esimesed ajad testikatselt: Evans 3.08,7, Tänak 3.09,4, Ogier 3.11,2, Neuville 3.11,3.

11:12

Algas testikatse ja esialgu saab vaadata ka otsepilti! Head nautimist!

09:12

Portugalis tegi Tänak 2009. aastal oma MM-sarja debüüdi, saavutades Subaru Impreza STi N14 autoga absoluutarvetuses 20. koha. Meenutame liikuva pildi abil!

09:07

Tervitus! Esimese hooga tasub üle vaadata, millised kiiruskatsed meid nädalavahetusel ees ootavad:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee