Maria Romanjuk .

Ujumine
21. mai 2021, 14:26

VAHVA! EMil püstitati järjekordne Eesti rekord

Budapestis jätkuvate ujumise Euroopa meistrivõistluste viiendal päeval püstitas Maria Romanjuk Eesti rekordi. Reede hommikul oli EMil stardis kuus Eesti ujujat, kellest ükski eelujumistest edasi ei pääsenud.

Maria Romanjuk püstitas Eesti rekordi 200 m kompleksis ajaga 2.17,78, saavutades 31. koha. Eelmine Eesti rekord ajaga 2.18,65 kuulus Aleksa Goldi nimele ja oli ujutud selle aasta aprillis. Maria eelmine isiklik tippmark sel distantsil oli 2.19,14.

„Ütlen ausalt, et esimene 100 meetrit läks väga halvasti. Plaan oli alustada delfiini 29-ga, aga pöördes nägin, et oli 30. Rinnuli on hetkel väga hea ja nii rinnuli kui ka krool läksid hästi,” rääkis Romanjuk pärast starti ERRile antud intervjuus, lisades: „Siiani olen ujunud kolm isiklikku rekordit, sellega võib rahule jääda. Homme tahaksin ka isikliku ujuda.“

Aleksa Gold läbis 100 m vabalt tugeva isikliku rekordiga 55,87, mis andis talle 35. koha. Jana Kolukanova nimele kuuluvast Eesti rekordist jäi puudu vaid 6 sajandikku.

Alina Vedehhova 100 m vabaltujumise aeg oli 1.00,28 ja tulemuseks 64. koht. Joonas Niine saavutas 50 m rinnulis 32. koha ajaga 28,06. Martin Allikvee tuli meeste 50 m rinnulis 44. kohale ajaga 28,45. Armin Evert Lelle tuli 200 m selilis 39. kohale ajaga 2.03,68.