Kregor Zirk.

Ujumine
21. mai 2021, 16:47

Kregor Zirk kuulutas EMi lõppenuks

Ujuja Kregor Zirk teatas sotsiaalmeedias, et Budapestis toimuval EMil enam starti ei tule ja keskendub järgmistele võistlustele.

“Eile õhtul sain sel EMil juba teist korda poolfinaalis ujuda,“ kirjutas Zirk Facebookis. „Seekord pääsesin sinna 200m vabaujumises. Kahjuks ei olnud lõppaeg päris see, mida ma ootasin ning ka finaal jäi kõigest 0,08 sekundi kaugusele.

Muidu oli tegemist korraliku ujumisega ning ajaga 1.47,16 jäin ma kümnendat kohta jagama. Jah, see on järjekordselt väga lähedal olümpia A-normile, mis jäi seekord 14 sajandiku kaugusele. Minevikku ma enam muuta ei saa ning seega proovin tulevikus olla lihtsalt parem.

See jäi ka minu viimaseks stardiks Budapestis, kuna otsustasime treeneriga homme toimuvast 100m liblikujumisest loobuda ja järgmistele võistlustele keskenduda.

EMi tulemused:

400 vaba – 8. koht; 3.48,35 (eelujumises 3.48,39); Eesti rekord

200 liblikat – 10. koht; 1.56,63 (eelujumises 1.57,56); Balti- ja Eesti rekord

200 vaba – 10. koht; 1.47,16 (eelujumises 1.47,78)

Hea meel on selle üle, et sain iga ala kaks korda ujuda ning et need kõik kuuluvad ka OMi võistlusprogrammi. Samuti teeb head meelt see, et iga õhtune ujumine oli kiirem hommikusest.

Nüüd võtan suuna kodumaa poole, et veeta nädalake seal, pärast mida alustan võistlemist Mare Nostrum ujumisseerial. See võistlus viib mind pooleteise nädala jooksul Monacosse, Prantsusmaale ja Hispaaniasse.

Suur, suur aitäh kõikidele kaasaelajatele, kes nende päevade jooksul on minu ujumistel silma peal hoidnud ning mind toetanud!“