Jüri Vips kihutab sel nädalavahetusel Monacos!

Auto-Moto uudised
22. mai 2021, 21:13

Sprindis poodiumile jõudnud Vips piirdus Monacos põhisõidus kaheksanda kohaga (1)

Kuulsal Monaco tänavaringrajal kihutati vormel 2 sarjas teine sprint. Kuuendalt kohalt startinud Jüri Vips (Hitech) lõpetas neljandana, ent tõusis pärast tiimikaaslase Liam Lawsoni diskvalifitseerimist poodiumile. Seejärel sai eestlane kohustusliku boksipeatusega põhisõidus kaheksanda koha.

Sprindisõidu võitnud uusmeremaalane sai disklahvi tehniliste eeskirjade rikkumise tõttu.

Vips tegi sprindis hea stardi, aga ei pääsenud ühestki konkurendist mööda. Mäest üles kihutades läks eestlase vormel märjal rajal veidi vibama, aga kõik lõppes õnnelikult.

Esikohalt startima pidanud Marcus Armstrong (DAMS) läks teele boksist ning pidi kolmandal ringil katkestama. 24. ringil möödus Vips ebastandardses kohas Theo Pourchaire'ist (ART GP). Monacos on iga möödasõit väärt saavutus! Kui reedel sõitis kiireima ringi välja Vips, siis seekord läks see au Robert Shwartsmanile (Prema).

Kokku on tänavu sõidetud viis sõitu. Esimest hooaega vormel 2 sarjas osalev Lawson langes pärast disklahvi üldarvestuses neljandaks. Vipsile jõudis esimest korda sel hooajal poodiumile: Bahreinis läks kõik nässu ning Monacost sai ta kirja viienda, kolmanda ja kaheksanda koha.

Üldseis.

Formula Regional EM-sarjas kihutav Paul Aron saavutas Monacos toimunud etapil kolmanda koha. Prema Powerteami meeskonda kuuluv 17aastane eestlane suutis jälitajad selja taga hoida ja finišini vastu pidada. Sarja üldliider Gregoire Saucy käis teelt väljas ning jäi punktideta. Aron on kokkuvõttes 72 punktiga teisel kohal, vahe šveitslasega vähenes 13 silmale.