Korvpall

Euroliiga MVP Micic – raskete vigastuste kiuste ja Jasikeviciuse abil tippu jõudnud serblane, kes sihib läbilööki NBAs 

Eigo Kaljurand, 26. mai 2021 20:05

EUROLIIGA PARIM MÄNGIJA: „Tahan pääseda NBA meeskonda, kus saan mänguaega. Lihtsalt NBAs mängimine ei teeks mind õnnelikuks, kui ma ei saa seal märki maha jätta,“ tõdes Micic möödunud kevadel.

Foto: EPA/Scanpix

Kolmapäeval sai Anadolu Efesi tagamees Vasilije Micic kätte Euroliiga tänavuse hooaja MVP ehk kõige väärtuslikuma mängija tiitli. Talendikas noorkorvpallur kadus peale ränka vigastust suurklubide kaardilt, kuid suuresti tänu Kaunase Žalgirise peatreeneri Sarunas Jasikevisuse õpetussõnadele murdis ta end tagasi Euroopa tippu. Suure tõenäosusega liigub 197 cm pikkune korvpallur suvel ookeani taha. „Lihtsalt NBAs mängimine ei teeks mind õnnelikuks, kui ma ei saa seal märki maha jätta,“ tunnistas Micic möödunud aastal.

„Igaühel on oma teekond. Minu lugu on ere näide, et elus on paljud asjad võimalikud,“ ütles möödunud aasta oktoobris Vasilije Micic, kes valiti sellel hooajal Euroliiga kõige väärtuslikumaks mängijaks. Serblast peeti kümmekond aastat tagasi vana mandri üheks lootustandvamaks korvpalluriks, kuid siis tabas teda ränk tagasilöök.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

27.04.2021
Vägeva lõpuspurdi teinud Madridi Real jättis Euroliigas lootuse ellu