Kergejõustik

Grit Šadeiko teeb homme pika vigastuspausi järel esimese võistluse (1)

Ohtuleht.ee, 27. mai 2021 12:51

Grit Šadeiko.

Foto: AFP/Scanpix

Mitmevõistleja Grit Šadeiko teeb homme Tartus toimuvatel Gustav Sule mälestusvõistlustel hooaja avastardi.

Viimati võistles ta 2019. aastal. Mullu käis sportlane põlveoperatsioonil, kuid on nüüdseks valmis taas end proovile panema. Tartus teeb Šadeiko kaasa kaugushüppes. Esimese seitsmevõistluse plaanib ta teha juuni alguses Hispaanias Aronas.

Gustav Sule memoriaal on üheks katsevõistluseks juunikuus Rumeenias toimuvateks Euroopa võistkondlikeks meistrivõistlusteks.

Kindlasti on oodata väga tasavägist ja huvitavat võistlust. Naiste 100m tõkkejooksus on stardis talvel sise-Euroopa meistrivõistlustel osalenud naised Kreete Verlin (SK Fortis) ja Diana Suumann (TÜASK), kellele pakub konkurentsi noor Anna Maria Millend. Meeste tõkkesprindis tasub silma peal hoida hooaega hästi alustanud Keiso Pedriksil (Tallinna Kalev), kelle lähimateks rivaalideks on Johannes Treiel (KJK Saare) ja Jakob Ristimets (TÜASK).

Nii meeste, kui ka naiste odaviskes on tulemas kõrgetasemeline võistlus. Oma osalemist on kinnitanud lätlased Zigismund Sirmais (isiklik rekord 86.66), Patriks Gailums (isiklik rekord 81.91) ja Madara Palameika (isiklik rekord 66.18). Lätlannale pakuvad konkurentsi äsja isikliku rekordi 58.66ni viinud Mirell Luik (Audentes) ja 2019.aastal U20 Euroopa meistrivõistlustel pronksi võitnud Gedly Tugi (Audentes).

Kõrgushüppes on kõrgeid hüpped loota, kuna vastamisi on talvel lahedaid duelle pakkunud Elisabeth Pihela (Audentes) ja Lilian Turban (SK Elite sport), noortest püüab kõrgemale hüpata kogenud Grete Udras (Audentes), kelle isiklik rekord on välitingimustes 1.90.

Piirangutest tulenevalt pole pealtvaatajad staadionile lubatud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee