„Kui olümpiamängud toimuvad tavapäraselt, siis see kinnitab ka Jaapani ralli toimumist novembris,“ leiab Yves Matton (vasakul).

Foto: ZUMA Press/Scanpix
Toimetas Eigo Kaljurand 27. mai 2021 21:29

FIA rallidirektor Yves Matton ütles portaalile DirtFish, et Jaapani MM-ralli toimub juhul kui olümpiamängud saavad rohelise tule.

Kui Tokyo suveolümpiamängud algavad tänavu juulis, siis rallikaravan naaseb novembris Jaapanisse esimest korda pärast 2010. aastat. Kuid tõusva päikese maa kerkivad koroonanumbrid on pannud kahtluse alla spordiürituste toimumise.

„Töötame Jaapani etapi nimel. Peamine on jälgida, mis saab olümpiast. See ütleb meile, mis saab MM-etapist. Kui olümpiamängud toimuvad tavapäraselt, siis see kinnitab ka Jaapani ralli toimumist novembris,“ lausus Matton portaalile DirtFish.

Erinevad küsitlused näitavad, et üle 70% Jaapani elanikest pooldavad olümpia ärajätmist, sest kardetakse erinevate koroonatüvede riiki tulekut. Riigi rallitäht Takamoto Katsuta ütles eelmisel nädalal Portugali etapil, et seis on ärev.

„Praegu on olukord üsna keeruline,“ nentis Toyota piloot DirtFishi intervjuus, et 23. juulil algavate mängude toimumine on lahtine.

Takamoto Katsuta.

Foto: Mari Luud

Katsuta sõnas, et ralli toimumine oleks talle väga oluline. „Olen valmis koduetapil endast kõik välja pigistama, sest kohal oleks palju fänne ja mu perekond. Seal annaksin endast maksimumi,“ lausus jaapanlane.

Rahvusvahelise olümpiakomitee asepresident John Coates kinnitas viimati, et olümpiamängud toimuvad. „Nägime, kuidas eriolukorra tingimustes korraldati edukalt viie spordiala katsevõistlused,“ rääkis Coates, kelle väitel toimub olümpia ka eriolukorra ajal. „Kõik plaanid, mis meil on tehtud sportlaste ja Jaapani elanike turvalisuse tagamiseks ja kaitsmiseks, põhinevad kõige halvemat stsenaariumit silmas pidades.“