Spordivaria

Endine paarimees Tiit Haagmast: alles eelmisel nädalal vestlesime Pirital, uudis tema surmast tuli üllatusena 

Eigo Kaljurand, 28. mai 2021 12:15

„Lõpuaastatel hakkas haigus teda muserdama ja tervis polnud see. Viimastel aastatel ta enam ei purjetanud, tema veerandtonnine jaht Merikotkas seisis kaldal,“ tunnistab Kalev Vapper, et Haagma viimastel aastatel tõmbus purjetamisest tagasi.

Foto: Teet Malsroos.

67aastaselt suri endine tipp-purjetaja Tiit Haagma. Tema endine paarimees Ain Pomerants nendib, et maailmatasemel purjemeister Haagma tõmbus haiguse pärast viimasel aastal ala juures tagasi. Kalevi jahtklubi kommodoor Kalev Vapper tunnistab, et temaga kohtumised olid alati lõbusad. „Ta oli muhe mees. Alati kui juttu ajasid, siis ta rääkis mõne vahva loo või tal oli mõni värske anekdoot varnast võtta. Selles plaanis oli ta hästi tore kaaslane,“ lausub Vapper.

„Suhtlesime temaga pidevalt, tihti sai ka helistatud. Alles eelmisel nädalal nägin teda Pirital, kui ta sõitis autoga mööda ja vestlesime. Tal hakkas kiire ja pikalt ei jõudnud rääkida. Tänane uudis tuli natuke üllatusena,“ tõdeb Ain Pomerants, kes võitis Tiit Haagmaga 1979. ja 1980. aastal NSV Liidu meistrivõistlustel Tornaado klassis pronksmedali ja karikavõistlustel esikoha.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

28.05.2021
Multitalent Tiit Haagma triumfeeris maailmameistrina ja säras laval koos lapsepõlvesõbra Urmas Alendriga